49-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

Ukrainą užpuolę okupantai šalį niokoja jau 49 dienas. Nuolat pildoma.

20:24 Rusijos kariuomenė pagrasino smogti Ukrainos „sprendimų priėmimo centrams“, įskaitant esančius Kyjive, jeigu ukrainiečių pajėgos toliau atakuos taikinius Rusijos teritorijoje. „Matome Ukrainos pajėgų mėginimus rengti diversijas ir smūgius objektams Rusijos Federacijos teritorijoje, – sakoma Rusijos gynybos ministerijos pranešime. – Jeigu tokie atvejai tęsis, Rusijos Federacijos ginkluotosios pajėgos suduos smūgių sprendimų priėmimo centrams, taip pat Kyjive, nuo ko Rusijos kariuomenė iki šiol susilaikydavo.“

19:47 Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokuroras Karimas Khanas apsilankė Bučoje. „Mes esame čia nes turime rimtą pagrindą teigti, jog čia buvo daromi karo nusikaltimai“, – sakė jis.

19:35 Prancūzija Ukrainai skirs papildomą karinę paramą. Apie tai pranešė Prancūzijos gynybos ministre Florence Parly.

19:13 Per Sumų srities okupaciją, pasak srities administracijos vadovo Dmitrijaus Živickio, žuvo daugiau kaip 100 taikių gyventojų.

17:58 Ukrainos gynybos ministras A. Reznikovas pareiškė, kad jei Ukraina gautų puolamąją ginkluotę, įskaitant tolimojo nuotolio raketas, galėtų išvaduoti visą Donbasą.

17:52 Kanada planuoja perduoti Ukrainai kol kas nežinomą kiekį šarvuočių ir šarvuotų automobilių.

17:31 Ukrainos kariuomenė ragina rusų techniką turinčius civilius jos neardyti, o perduoti kariškiams.

17:05 Sumų administracija praneša, kad srityje jau rasta daugiau nei 100 okupantų kankintų ir nužudytų taikių gyventojų.

16:57 UNIAN praneša, kad Bučioje atrasta dar viena masinė kapavietė, kurioje gali būti nuo 40 iki 60 kūnų.

16:41 Melitopolyje okupantų kareiviai pavogė pensijoms skirtus pinigus, praneša Ukrainos paštas.

16:18 Mariupolio meras Vadimas Boičenka praneša, kad evakuacijos laukia 120 000 miestiečių.

16:16 D. Peskovas nevienareikšmiškai pasisakė apie galimybę iškeisti V. Medvedčiuką – suabejojo ar oligarchas pats nori būti perduotas iškeistas į ukrainiečių belaisvius.

16:00 Slovakija gali perduoti Ukrainai sovietinius lėktuvus MiG-29. Šalis jų turi 12 ir planuoja juos pakeisti amerikietiškais F-16.

15:10 Charkivo administracija praneša, kad šiandien srityje numušti 2 Rusijos lėktuvai.

14:46 Britų „The Times“, remdamasi šaltiniais Ukrainoje, praneša, kad Kremlius siekia Donbase įgyti pajėgų persvarą 5 prieš 1.

14:24 Odesos policija sulaikė 3 įtariamus okupantų informatorius.

14:22 Vokietijos valdančioji koalicija pasiekė susitarimą dėl sunkiosios ginkluotės tiekimo Ukrainai.

14:07 Į Sumus atgabenti trofėjiniai tankai.

 

13:42 V. Zelenskio teigimu, į Rusiją ir Baltarusiją per prievartą išgabenta daugiau nei 0,5 mln. ukrainiečių.

13:02 Ukrainos Nacionalinės gvardijos kariai Kyjivo srityje surado didelį rusų amunicijos sandėlį – daugiau nei 100 dėžių su sviediniais 125 mm pabūklams.

12:42 SBU skelbia perimto telefono pokalbio įrašą, kuris kaip teigiama, patvirtina, kad rusų kareiviai masiškai atsisako vykti į frontą.

12:23 Dnipro merija skelbia, kad miesto morguose yra daugiau nei 1500 rusų kareivių lavonų, bet okupantų pajėgos nenori jų pasiimti.

12:22 Prancūzijos prezidentas E. Macronas, duodamas interviu CNN, teigė, kad Rusijos veiksmų Ukrainoje nelinkęs vadinti genocidu, o ukrainiečius ir rusus laiko broliškomis tautomis.

12:05 Ukrainos kariuomenė ragina gyventojus atiduoti kariškiams įvairias dalis, kurias jie nuardė nuo rusiškos technikos.

12:03 Charkivo administracija praneša, kad nuo okupantų ugnies srityje per parą žuvo 7 civiliai, įskaitant 2 metų vaiką.

12:02 Ukrainos VRM teigimu, Černobylio AE zonoje rasta daug paliktų arba sudegintų rusų kareivių daiktų. Tai rodo, kad šie daliniai ne planingai traukėsi, o skubotai bėgo iš šios teritorijos.

11:35 Ukrainos SOP praneša apie sėkmingą operaciją, kurios metu sunaikintas priešo stebėjimo punktas. Vietovė nepranešama.

11:35 Ukrainos SOP praneša apie sėkmingą operaciją, kurios metu sunaikintas priešo stebėjimo punktas. Vietovė nepranešama.

11:17 Ukrainos karinės žvalgybos žiniomis, Mariupolyje okupantai civilių kūnus degina 13-oje mobilių krematoriumų.

11:07 Karo metu Ukrainoje registruota beveik 25 000 santuokų, gimė daugiau nei 26 000 vaikų.

10:58 O. Arestovičius praneša, kad Mariupolį ginantys 36-ios brigados jūrų pėstininkai sugebėjo susijungti su „Azov“ kariais. Ukrainiečiai lieka apsupti, tačiau sustiprino savo pozicijas mieste.

10:57 SBU sulaikė 3 Rusijos piliečius, kurie perdavinėjo informaciją apie ukrainiečių pajėgas ir verbavo ukrainiečius dirbti okupantams. Į Ukrainą šie asmenys atvyko praėjusiais metais.

10:26 Pentagonas svarsto galimybes tiekti Ukrainai vidutinio nuotolio puolamąją ginkluotę, kuri leistų smogti aerodromams Rusijos teritorijoje.

10:01 Odesos srities administracija praneša, kad Rusijos pajėgos Mykolaivo srityje mėgino veržtis Odesos kryptimi, bet buvo sustabdytos.

10:01 Odesos srities administracija praneša, kad Rusijos pajėgos Mykolaivo srityje mėgino veržtis Odesos kryptimi, bet buvo sustabdytos.

09:59 „Bellingcat“ vadovas Christo Grozevas teigia, kad svarbiausia Rusijos klaida Ukrainos kare – visiškai neteisingi FSB vertinimai karo išvakarėse.

09:54 Ukrainos Generalinis štabas pateikia tokius Rusijos nuostolius: 19 800 kareivių ir karininkų, 739 tankai, 1964 šarvuočiai, 358 artilerijos sistemos, 115 salvinės ugnies kompleksų, 64 priešlėktuviniai kompleksai, 158 lėktuvai, 143 sraigtasparniai, 1429 automobiliai, 7 laivai ir kateriai, 76 degalų cisternos, 132 dronai.

09:46 Skelbiami išvaduotos Borodiankos vaizdai.

 

09:44 Luhansko srities administracija praneša, kad ukrainiečiai vakar atrėmė visas priešo atakas Popasnoje, Kremenoje ir Rubežnoje.

09:35 Britų žvalgybos vertinimu, sprendimas skirti generolą A. Dvornikovą pajėgų Ukrainoje vadu – siekis centralizuoti vadovavimą grupuotei.

09:19 Vokietijos vyriausybė komentavo Ukrainos atsisakymą Kyjive priimti prezidentą F. W. Steinmeierį – sprendimas kelia nuostabą, o prezidento pozicija dėl paramos Ukrainai yra nuosekli ir nesikeičianti.

09:11 Ukrainos vyriausybė skelbia, kad dėl nesiliaujančios Rusijos pajėgų ugnies, šiandien neveiks nė vienas evakuacijos koridorius.

08:59 Ukrainos prokurorų duomenimis, kare žuvo 191 vaikas, 349 sužeisti.

08:51 Ukrainos VRM skelbia, kad V. Medvedčiuko apkeitimas bus įmanomas po to, kai oligarchas duos parodymus.

08:22 Baltieji Rūmai praneša, kad JAV svarsto galimybę perduoti ukrainai artilerijos pabūklus, sraigtasparnius ir šarvuotus automobilius.

08:13 Šiandien Pentagone vyks uždaras posėdis, kuriame dalyvaus didžiausių JAV ginkluotės gamintojų atstovai. Ketinama nagrinėti karinės pramonės galimybes tuo atveju, jei karas Ukrainoje užsitęstų kelis metus.

07:53 JT duomenimis, Ukrainos kare žuvo mažiausiai 1892 civiliai.

07:32 Buvęs CŽA vadovas Davidas Petraeusas mano, kad didžiuliai atviri plotai rytų Ukrainoje yra palanki sąlyga ruošiamam rusų puolimui, tačiau okupantų tankų kolonos gali strigti, jei prasidėtų lietūs. Jis taip pat pažymėjo, kad Ukrainos pajėgos sugebės išnaudoti tai, kad priešas kaunasi remdamasis kiekybe, o ne kokybe.

07:24 Čerkasų srityje SBU sulaikė okupantams informaciją perdavinėjusį vyrą.

07:23 Pietų Korėja ruošiasi perduoti Ukrainai naują pagalbos siuntą – šarvines liemenes, šalmus, medicinos įrangą ir sausus maisto davinius.

07:19 Amerikiečių kompanijos „Maxar“ darytos palydovinės nuotraukos patvirtina, kad rytų Ukrainoje ruošiamas didelis rusų pajėgų puolimas. Belgorodo srityje užfiksuotos gausios link sienos judančios pajėgos.

07:11 Vakar Mariupolyje rusų tankas apšaudė katalikų labdaros organizacijos „Caritas“ centrą. Nužudytos dvi centro darbuotojos ir jų šeimų nariai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder