"Aeroflot" užpirks rekordinį skaičių žaislinių lėktuvų

"Aeroflot" užpirks rekordinį skaičių žaislinių lėktuvų

(1)

Praradusi galimybę įsigyti užsienio lėktuvų, "Aeroflot" nusprendė įsigyti rekordinį skaičių žaislinių lėktuvų. Didžiausias nacionalinis vežėjas planuoja įsigyti 4 400 užsienio lėktuvų modelių, rašo telegramų kanalas "Aviatorshchina".

Kalbama apie suvenyrinius, t. y. sumažintus lėktuvų modelius.

Pirkinys "Aeroflot" kainuos apie 28 mln. rublių.

Greičiausiai jie perkami rinkodaros tikslais, pažymi kanalas.

JAV ir ES šalys, reaguodamos į prasidėjusį karą Ukrainoje, uždarė oro erdvę Rusijos lėktuvams, taip pat įvedė sankcijas Rusijos aviacijos pramonei. Iš Rusijos buvo pareikalauta grąžinti daugiau kaip 500 nuomojamų orlaivių, kurių vertė siekia 10 mlrd. dolerių, rašo "Financial Times".

Didžiausios pasaulyje orlaivių gamintojos "Boeing" ir "Airbus" praėjusių metų kovo mėn. nutraukė savo orlaivių aptarnavimą Rusijoje ir taip pat atsisakė tiekti savo orlaivius Rusijos oro linijų bendrovėms.

Nepaisant to, vietiniai vežėjai užsienietiškus lėktuvus registravo šalies viduje ir toliau juos eksploatavo.

Daugiau nei ketvirtadalis "Aeroflot" lėktuvų parko lėktuvų yra nenaudojami ir neskraido, praėjusių metų lapkritį pranešė telegramų kanalas "Baza".

Jo duomenimis, nuo karo pradžios bendrovė neteko apie 50 lėktuvų.

Kad gautų techninei priežiūrai reikalingų dalių, "Aeroflot" mažiausiai 25 savo lėktuvus išsiuntė "kanibalizuoti":

iš jų išimamos tinkamos eksploatuoti dalys, kad būtų perkeltos į kitus lėktuvus, o ne atsarginės dalys iš gamintojų, kurie atsisakė bendradarbiauti su Rusija. Likusius lėktuvus bendrovė dėl techninių problemų atšaukė iš skrydžių. 

Vasario mėnesį "Aeroflot" paprašė "Rossaviation" ir "Rostransnadzor" leisti pailginti užsienio lėktuvų techninės priežiūros laiką.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder