„Kai eksploatuojate įrangą Mėnulyje, patikimumo ir našumo standartai pasiekia naują lygį“, – teigė Robas Meersonas, bendrovės „Interlune“ įkūrėjas ir generalinis direktorius.
Įranga galės perdirbti apie 100 tonų Mėnulio regolito per valandą, siekiant gauti retą helį-3, kuris yra lengvas stabilus helio izotopas.
Helis-3 yra retas elementas, kurio gaminama labai nedaug. Yra daug idėjų dėl helio-3 panaudojimo kaip ateities energijos šaltinio, daugelis jų yra spekuliatyvios.
Ekspertai mano, kad helio-3 kiekis Mėnulyje yra didesnis nei Žemėje, todėl jo gabenimo iš palydovo į mūsų planetą klausimas yra aktualus jau daugelį metų.
Tačiau, kai kurių specialistų nuomone, helio-3 gavybos ir gabenimo kaina gali padaryti jį ekonomiškai nenaudingu energijos šaltiniu.
Mėnulio kolonizacija – naujausios naujienos
Anksčiau Vakarų specialistai pareiškė, kad Kinija nori sukurti bazę Mėnulio pietiniame ašigalyje, kad turėtų mazgų tinklą tiek Žemės palydovo paviršiuje, tiek jo orbitoje.
Kaip pranešta, stoties energijai gali būti naudojama branduolinė, saulės ir radioizotopinė energija. Taip pat planuojama į Mėnulį nugabenti nepilotuojamus automobilius ir „šokinėjančius“ aparatus.
Žinoma, kad kinai jau sukūrė skraidantį robotą, kuris turės ieškoti vandens pietiniame Mėnulio ašigalyje. Jo misija gali prasidėti jau kitais metais.
Rašyti komentarą