Karštis

Apokalipsė jau netoli: per 5 metus Žemę užklups pragariškas karštis

(6)

Mokslininkai teigia, kad per artimiausius penkerius metus Žemė nenumaldomai peržengs kritinę temperatūros ribą. Mokslininkai nežino, kurią, tačiau yra įsitikinę, kad vieni iš ateinančių penkerių metų beveik neabejotinai taps karščiausiais per visą mūsų planetos istoriją. Apie tai rašoma "Science Alert".

Be to, mokslininkai mano, kad yra tikimybė, jog per vienus iš trejų metų pasieksime lemiamą 1,5 °C visuotinio atšilimo ribą.

El Nino pakels pasaulinę temperatūrą iki rekordinio lygio.

Atnaujintoje Pasaulio meteorologijos organizacijos ataskaitoje teigiama, kad yra 98 % tikimybė, jog bent vieni iš ateinančių penkerių metų bus karščiausi per visą istoriją.

Taip pat yra 68 proc. tikimybė, kad bent vieni iš ateinančių penkerių metų viršys 1,5 °C ribą.

Mokslininkai pažymi, kad tikimybė, jog laikinai bus viršyta 1,5 °C temperatūra, nenumaldomai didėja nuo 2015 m., tada ji buvo artima nuliui.

Atkreipiame dėmesį, kad 2021 m. ši tikimybė siekė 10 proc.

Mokslininkai taip pat teigia, kad nuo XIX a. pabaigos dėl žmogaus veiklos išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis jau lėmė, kad vidutinė pasaulio temperatūra pakilo daugiau nei 1°C.

Mokslininkai taip pat atkreipia dėmesį, kad pasaulis šyla labai greitai, todėl kasmet fiksuojame vis daugiau šilumos rekordų.

Be to, dėl žmogaus įtakos neregėtai aukšta temperatūra kyla nerimą keliančiu dažnumu.

Primename, kad Kinijos meteorologijos mokslų akademijos ekspertai parengė žemėlapius, kuriuose pavaizduotos trys vietovės, kuriose šiemet gali kilti rekordinių karščių banga.

Pagrindinė neįtikėtinos karščio bangos priežastis yra vadinamoji El Nino, kuri prisideda prie pastaraisiais metais stebimo jūros temperatūros kilimo.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder