Atradimas, pakeisiantis Biblijos tyrinėjimus: austrų mokslininkai atrado iki šiol neatrastą Biblijos skyrių

(1)

Austrų mokslininko teigimu, atrastas beveik 2000 metų senumo Biblijos skyrius ilgą laiką buvo slėptas po vieno teksto dalimi. Tačiau šiuo metu jau atrastas tekstas sirų kalba bus itin reikšmingas tolimesniems Biblijos tyrinėjimams. Apie tai rašo msn.com.

Austrijos mokslų akademijos istorikas Grigorijus Kesselis žurnalo „New Testament Studies“ straipsnyje, paskelbė, jog Vatikano bibliotekoje rado vieną Biblijos rankšraštį. Istorikas patikino, jog pasitelkus UV šviesos fotografiją, jam pavykp pamatyti, jog po vienu tekstu slypi dar vienas tekstas, užrašytas ant palimpsesto medžiagos.

Atrastas Biblijos skyrius iš tiesų – ypatingas. G. Kesselio teigimu, atrastas tekstas – išplėstinis Mato knygos 12 skyriaus variantas, kuris dar prieš 1 500 metų buvo įtrauktas į senąją sirų Bibliją.

Sužinosime daugiau apie Bibliją?

Palimpsestas – tai senovinis rankraštis (papirusas ar pergamentas), kurį žmonės naudojo rašymui ant panaudotos medžiagos. Kadangi palimpsestas – pigesnė medžiaga nei papirusas, jis buvo naudojamas dažniau.

Taip pat itin dažnai trūkdavo pergamento, todėl žmonės naudodami palimpsestą galėjo rašti net kelis kartus. Tačiau ne visada naudojant palimpsestą pavykdavo paslėptą ankstenio rašto pėdsakus.

Mokslininkas G. Kasselis taip pat pažymėjo, jog nuo šiol tyrėjai, pagal rankraštį, galės analizuoti patį ankstyviausią Biblijos kūrim laikotarpį ir suprasti, kaip skirtingai Šventasis raštas yra verčiamas.

„Originalioje graikiškoje Mato evangelijos 12:1 eilutės versijoje, kuri šiandien dažniausiai verčiama: „Tuo metu Jėzus per šabą ėjo javų laukaiss, ir Jo mokiniai išalko, ėmė skinti javų galvenas ir valgyti“.

Tačiau naujai atrastas sirų kalbos vertimas yra šiek tiek kitoks. Jame nurodma: „[...] pradėjo rinkti javų grūdus, juos trinti rankose ir valgyti“, - pasakojo istorikas G. Kasselis. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder