Britų tankai „Challenger“ - jau Ukrainoje

Didžiosios Britanijos tankai „Challenger“ jau Ukrainoje, pirmadienį pranešė Kyjivo gynybos ministerijos atstovė spaudai Iryna Zolotar. Manoma, kad tankai dalyvaus Ukrainos kontrpuolime, jo tikimasi dar pavasarį.

Ukrainos gynybos ministras anksčiau pirmadienį sakė apžiūrėjęs „naują papildymą“, kurį gavo šalies ginkluotosios pajėgos: tankus „Challenger“, Vokietijos pėstininkų kovos mašinas „Marder“, šarvuotus sunkvežimius „Cougar“ ir šarvuočius „Stryker“ iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

„Prieš metus niekas nebūtų pagalvojęs, kad mūsų partnerių parama bus tokia tvirta“, – feisbuke paskelbė gynybos ministras Oleksijus Reznikovas. Jis gyrė Didžiosios Britanijos tankus „Challenger“ ir vadino juos „karinio meno“ kūriniais.

Didžiosios Britanijos vyriausybė pirmadienį pranešė, kad ukrainiečių įgulos baigė mokymus naudoti Jungtinės Karalystės dovanotus tankus „Challenger 2“ ir yra pasirengusios vykti į frontą. Jos grįžo namo „tęsti kovos su neteisėta ir neišprovokuota Rusijos invazija“, sakoma Gynybos ministerijos pranešime.

Londonas sausio mėnesį paskelbė, kad suteiks Ukrainai 14 šių tankų ir netrukus pradėjo mokyti Ukrainos karius. Įgulos išmoko juos valdyti, vairuoti ir „veiksmingai identifikuoti ir sunaikinti taikinius“, sakoma Jungtinės Karalystės ministerijos pranešime ir pabrėžiama, jog tai „esminis pokytis“ Ukrainos kariuomenės pajėgumuose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder