Didžioji Britanija apmoko 10 ukrainiečių įgulų dirbti su atakos sraigtasparniais "Sea King"

Didžiojoje Britanijoje apmokyta 10 ukrainiečių sraigtasparnių "Sea King" įgulų. Netrukus Ukrainos aviacija pirmą kartą bus papildyta vakarietiška įranga.

Ukrainos kariuomenės mokymai vyko Didžiosios Britanijos karališkojo laivyno bazėje.

Ukrainiečių įgulų pratybų vaizdo įrašą socialiniame tinkle "Twitter" paskelbė Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos spaudos tarnyba.

Gynybos ministerija priminė, kad Didžioji Britanija, teikdama nuolatinę karinę pagalbą, suteiks Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms sraigtasparnių "Sea King".

Anksčiau Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Benas Wallace'as sakė, kad pirmasis iš trijų sraigtasparnių jau atvyko į Ukrainą.

"Westland WS-61 Sea King" yra to paties pavadinimo amerikietiško sraigtasparnio, žinomo kaip "Sikorsky SH-3 Sea King", britų modifikacija.

Šis sraigtasparnis pirmą kartą buvo pagamintas JAV šeštojo dešimtmečio pabaigoje, pačiame Šaltojo karo įkarštyje, kaip viena iš kovos su povandeniniais laivais priemonių.

Didžiosios Britanijos orlaivių gamintojas iš esmės pakeitė šį sraigtasparnio modelį.

Britų sraigtasparnis nuo amerikietiškojo skiriasi "Rolls-Royce Gnome" varikliais, Didžiojoje Britanijoje pagamintomis kovos su povandeniniais laivais sistemomis ir visiškai kompiuterizuota skrydžio valdymo sistema.

Be to, britų "Sea King" versija, vadinama "Commando", buvo sukurta naudoti kaip karinis transporto sraigtasparnis, į kurį galima įkelti iki 28 visiškai sukomplektuotų karių.

Primename, kad Jungtinės Karalystės gynybos ministerija nusprendė perduoti Ukrainai tris sraigtasparnius "Sea King" ir 10 000 artilerijos sviedinių.

Be to, Ukraina iš Portugalijos gaus šešis sovietinių laikų sraigtasparnius "Kamov

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder