Donaldas Trumpas netrukus gali būti suimtas - jam nusprendė oficialiai pareikšti kaltinimus baudžiamojoje byloje

Donaldas Trumpas tapo pirmuoju buvusiu JAV prezidentu istorijoje, kuriam teismas oficialiai iškėlė baudžiamąją bylą. Už tai ketvirtadienį balsavo Manhatano didžioji prisiekusiųjų žiuri.

JAV laikraščiai pirmieji pranešė šią žinią, o po trijų valandų ją patvirtino Manhatano apygardos prokuroro Alvino Braggo biuras, kuris sausį sušaukė didžiąją prisiekusiųjų žiuri, kad ši nuspręstų, ar patraukti D. Trumpą atsakomybėn.

"Šį vakarą susisiekėme su D. Trumpo advokatu, kad suderintume jo perdavimą Manhatano apygardos prokuroro biurui, kad ateityje būtų galima stoti prieš [...] teismą", - paskelbė prokuroro biuras. Išsamus kaltinimo turinys kol kas neatskleidžiamas.

Tai vienas iš kelių D. Trumpo atžvilgiu vykdomų tyrimų, susijusių su tylos pinigų mokėjimais pornografijos žvaigždei Stormy Daniels (tikroji pavardė Stephanie Cliffords).

Remiantis bylos medžiaga, prieš 2016 m. rinkimus D. Trumpas per advokatą sumokėjo Stormy Daniels 130 000 JAV dolerių už tai, kad ji tylėtų apie prieš dešimt metų su juo turėtus lytinius santykius.

Pats mokėjimas nebuvo neteisėtas, tačiau D. Trumpas ir jo advokatas jį įformino kaip pirmojo mokėjimą antrajam už teisines paslaugas, o tai Niujorko valstijoje laikoma melagingu pranešimu ir už tai baudžiama baudžiamąja tvarka.

Advokatas Michaelas Cohenas 2018 m. už tai gavo trejus metus kalėjimo, tačiau D. Trumpui, tuometiniam prezidentui, oficialūs kaltinimai nebuvo pateikti.

Tačiau kuo konkrečiai prokuroras Bragas ketina apkaltinti D. Trumpą dabar, kol kas nežinoma.

Stormy Daniels apie savo santykius su D. Trumpu papasakojo 2011 m. interviu.

D. Trumpas kategoriškai neigė, kad turėjo lytinių santykių su Stormy Daniels.

Dabar, po prisiekusiųjų sprendimo, Manhatano apygardos prokuroras Alvinas Bragas turėtų oficialiai apkaltinti D. Trumpą.

Floridoje gyvenančiam D. Trumpui greičiausiai bus nurodyta atvykti į Niujorko teismą, kur jis bus oficialiai suimtas.

Jam bus paimti pirštų atspaudai ir jis bus nufotografuotas, kaip ir visi įtariamieji nusikaltimais, visu veidu ir profiliu, o tada įvyks pirmasis bylos posėdis.

JAV transliuotojas CBS, remdamasis D. Trumpo advokatais, praneša, kad jis tikriausiai kitą savaitę pats prisistatys prokurorams.

D. Trumpo advokatė Susan Necheles susirašinėdama su keliais leidiniais patikslino, kad buvęs prezidentas teisme greičiausiai pasirodys antradienį, balandžio 4 d.

Pareiškime dėl didžiosios prisiekusiųjų žiuri sprendimo Donaldas Trumpas apkaltino demokratų prokurorą Bragą, kuris sušaukė didžiąją prisiekusiųjų žiuri, kad jis "atlieka nešvarų darbą Džo Bidenui".

Organizatorių nuotr.

YouTube ekrano nuotr.

Prokuroras Alvinas Braggas yra ketverius metus renkamas Demokratų partijos atstovas, o respublikonas D. Trumpas kaltina jį kišimusi į prezidento rinkimų kampaniją

"Demokratai, apsėsti siekio "susidoroti su Trumpu", melavo, apgaudinėjo ir vogė, o dabar jie padarė neįsivaizduojamą dalyką - apkaltino visiškai nekaltą žmogų akivaizdžiai kišdamiesi į kampaniją", - sakė D. Trumpas, kuris 2024 m. ketina vėl dalyvauti prezidento rinkimuose.

Kartu D. Trumpas pavadino apygardos prokurorą Bragą Džordžo Soroso proteguotoju.

JAV apygardos prokuroras yra ir teisingumo sistemos pareigybė, ir renkamas politinis postas, o Alvinas Braggas atstovauja Demokratų partijai.

D. Trumpo politinis oponentas, Atstovų Rūmų narys demokratas Adamas Schiffas palaikė didžiosios žiuri sprendimą.

"Oficialus kaltinimas buvusiam prezidentui yra beprecedentis.

Tačiau lygiai toks pat beprecedentis yra ir neteisėtas D. Trumpo elgesys.

Teisinė valstybė privalo griežtai reikalauti turtingųjų ir galingųjų atsakomybės, net jei jie užima aukštas pareigas. Ypač jei jie tai daro", - tviteryje rašė D. Schiffas, inicijavęs parlamentinius tyrimus prieš D. Trumpą.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder