Olafas Scholzas

Du trečdaliai vokiečių nepatenkinti kanclerio Olafo Scholzo vyriausybe

Du trečdaliai vokiečių nepatenkinti kanclerio Olafo Scholzo vyriausybe, praėjus vieneriems metams, kai ji pradėjo eiti pareigas.

Nuomonių tyrimų instituto „YouGov“ dpa užsakymu atlikta apklausa rodo, kad 33 proc. respondentų yra „gana nepatenkinti“, o dar 33 proc. – „labai nepatenkinti“ koalicijos, kurią sudaro Socialdemokratų (SPD), Žaliųjų ir verslui palankios Laisvųjų demokratų (FDP) partijos, darbu. Tik 3 proc. „labai patenkinti“, o 23 proc. - „gana patenkinti“.

Ketvirtadienį sukanka lygiai metai, kai kanclerio O. Scholzo kabinetas pradėjo darbą. Koalicijos partijų rinkėjų nuomonė apie vyriausybės darbą labai skiriasi. Jis tenkina 56 proc. žaliųjų rinkėjų, bet tik 24 proc. tų, kurie balsavo už FDP. Tarp SPD šalininkų patenkintųjų ir nepatenkintųjų yra maždaug vienodai – 48 proc. ir 47 procentai.

Kanclerio socialdemokrato reitingas tik šiek tiek geresnis nei vyriausybė – jo darbu nepatenkinti 64 proc. apklaustųjų, patenkinti -  29 procentai.

Lyginant su pirmtake, kancleriui sekasi prastai: dauguma - 51 proc. - mano, kad Angela Merkel buvo geresnė kanclerė, tik 19 proc. geresniu laiko O. Scholzą. A. Merkel populiaresnė net tarp SPD rinkėjų – 39 proc. laiko ją geresne, o O. Scholzą – 37 procentai.

Iš trijų koalicijos partijų geriausiai vertinami Žalieji – 28 proc. respondentų mano, kad įgyvendindami savo politiką vyriausybėje jie dirbo geriausiai. Tik 23 proc. mano, kad didžiausią įtaką vyriausybės politikai darė SPD, ir tik 19 proc. mano, kad FDP įgyvendins savo programą.

Nepaisant viso nepasitenkinimo vyriausybe, tik 31 proc. mano, kad koalicija iširs anksčiau laiko, 47 proc. įsitikinę, kad ji dirbs iki kitų federalinių rinkimų 2025 metais.

O. Scholzas jau atskleidė, kad per rinkimus 2025 m. vėl kandidatuos. „Žinoma, aš vėl kandidatuosiu“, – sakė jis Vokietijos „Funke Media Group“ laikraščiams ir prancūzų dienraščiui „Ouest-France“, dpa matė interviu dar prieš jį paskelbiant ketvirtadienį. „Noriu, kad valdančioji koalicija (...) vėl laimėtų mandatą“, – pridūrė O. Scholzas.

Paklaustas apie prastą koalicijos vertinimą, jis atsakė: „Esu dėkingas už tokį paramos lygį, kokį turiu, ir už galimybę įgyti dar didesnį palaikymą“.

Apžvelgdamas pirmuosius savo vyriausybės kadencijos metus, Vokietijos kancleris sakė esąs „patenkintas gana stabilia vyriausybe šiais neramiais, iššūkių kupinais laikais“. O. Scholzas pabrėžė, kad vienas didžiausių koalicijos laimėjimų per pastaruosius 12 mėnesių yra Vokietijos parama Rusijos invaziją atremiančiai Ukrainai, taip pat naujas postūmis atsinaujinančių energijos šaltinių plėtrai ir prasidėjusi Vokietijos ekonomikos modernizacija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder