Ekspertai apie sprogimą Novofedorovkoje: „Baisus smūgis Putino psichikai“ (video)

(5)

Ekspertai išanalizavo sprogimų okupuotame Kryme esančiame Novofedorovkos aerodrome detales. Jie apibendrino, kiek įrangos buvo sunaikinta, į ką šaudyta ir kaip įvykiai gali klostytis toliau. Ukraina patvirtino: vienu smūgiu sunaikinti 9 priešo naikintuvai.

Kaip teigiama projekto "FreeDom" straipsnyje, iš tiesų Krymo deokupacija jau prasidėjo.

Agresorės šalies 43-iasis naikintuvų aviacijos pulkas buvo dislokuotas Novofedorivkoje ir bombardavo taikius Ukrainos miestus. Jį sudarė naikintuvai Su-30SM, Su-33 ir bombonešiai Su-24M.

"Šis aerodromas pirmiausia buvo naudojamas smūgiams Chersono ir Zaporožės regionuose", - sakė "Informacinio pasipriešinimo" grupės karinis ir politinis stebėtojas Aleksandras Kovalenko.

Ekspertai bombardavimus Kryme laiko lūžio tašku Rusijos kare prieš Ukrainą.

"Rusijos Federacijos kariniai objektai Kryme yra pažeidžiami, ir to nuslėpti nebeįmanoma", - sakė Pavelas Lakijčiukas, Globalistinio centro "Strategija XXI" saugumo programų vadovas.

Tačiau Kremliaus propagandistai suskubo viską vėl nurašyti kaip numestą cigaretės nuorūką ar neatsargumą. Rusijos gynybos ministerija patikino, kad jokia įranga nebuvo sugadinta. Tiesą sakant, melą išduoda įvykio mastas - už kilometro nuo sprogimų neliko nė vieno namo lango.

Rugpjūčio 10 d. Ukrainos pusė patvirtino, kad vienu smūgiu buvo sunaikinti devyni priešo naikintuvai. Tačiau Ukraina neigia, kad smogė pačiai Rusijos bazei. Ukrainos gynybos ministerija iš tiesų trolinama prieš Rusijos agresorius, primindama jiems "draudimą rūkyti tam neskirtose vietose".

Kiekviena pusė turi savų priežasčių neigti, kad Ukraina smogė Rusijos strateginiam objektui. Kaltinti Ukrainą Kremliui reiškia pripažinti savo bejėgiškumą.

Bet kokiu atveju kariniai analitikai atsargiai sutinka, kad sprogimai Novofedorivkoje nebuvo atsitiktinumas. Tai, kad sprogimai vienu metu įvyko dviejose skirtingose vietose, tikriausiai paneigia oficialią Rusijos versiją apie atsitiktinį gaisrą, tačiau neatmeta sabotažo ar raketos smūgio galimybės.

Kai kurie analitikai teigia, kad ataką prieš okupantų aerodromą Novofedorivkoje įvykdė ATAKMS. Tačiau kiti šią informaciją neigia, teigdami, kad tai galėjo būti Ukrainos raketų sistema "Grom-2", kurios veikimo nuotolis siekia iki 280 km.

"Neatmetu ir kito, dar fantastiškesnio scenarijaus, t. y. "Grom-2" naudojimo. Tai operatyvinė-taktinė raketų sistema, kuri jau ilgą laiką kuriama Ukrainoje, investuojant Saudo Arabijai", - sako karinis ekspertas Aleksandras Kovalenko.

Ukrainiečiai galėjo susprogdinti Rusijos bazę modifikuotu "Neptūnu", kuris jau panaudotas kreiserio "Moskva" atveju. Tačiau dabar nėra jokių įrodymų, patvirtinančių šią hipotezę.

Negalima atmesti ir dronų išpuolio galimybės. Tačiau kad ir kaip būtų, šis smūgis Kryme esančiai bazei yra asmeninis smūgis Putinui į veidą.

"Oro pajėgų bazės Sakuose sunaikinimas yra baisus smūgis Putino psichikai ir jo Rusijos įvaizdžiui", - sako politikos analitikas Viktoras Neboženko.

Kaip pranešė UNIAN, rugpjūčio 9 d. Rusijos okupuotame Kryme, netoli Novofedorovkos kaimo esančioje Sakų oro pajėgų bazės teritorijoje įvyko keli sprogimai ir kilo gaisras.

Rusijos gynybos ministerija teigė, kad sprogimai įvyko dėl sprogusių šaudmenų. Pranešta apie nukentėjusiuosius ir vieną žuvusįjį.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder