Iranas grasino nacionalinės futbolo rinktinės žaidėjų šeimoms, teigia šaltinis

Irano pasaulio futbolo čempionato rinktinės šeimoms buvo grasinama įkalinimu ir kankinimais, jei žaidėjai prieš antradienį vyksiančias rungtynes su JAV nesugebės "elgtis tinkamai", teigė su rungtynių saugumu susijęs šaltinis.

Iranas šiame pasaulio čempionate dalyvauja lydimas vidaus neramumų šešėlio

Irano žaidėjams atsisakius giedoti šalies himną lapkričio 21 d. atidarymo rungtynėse su Anglija, šaltinis teigė, kad žaidėjai buvo iškviesti į susitikimą su Irano revoliucinės gvardijos korpuso (IRGC) nariais.

Šaltinis teigė, kad jiems buvo pasakyta, jog jų šeimoms gresia "smurtas ir kankinimai", jei jie negiedos nacionalinio himno arba jei prisijungs prie bet kokio politinio protesto prieš Teherano režimą.

Žaidėjai giedojo himną prieš antrąsias rungtynes su Velsu praėjusį penktadienį, kurias Iranas laimėjo 2:0.

Šaltinis, kuris atidžiai stebi Katare veikiančias Irano saugumo agentūras pasaulio futbolo čempionato laikotarpiu, sakė, kad kelios dešimtys IRGC pareigūnų buvo pasitelkti stebėti Irano futbolininkų, kuriems neleidžiama bendrauti už rinktinės ribų ar susitikti su užsieniečiais.

"Katare yra daug Irano saugumo pareigūnų, kurie renka informaciją ir stebi žaidėjus", - sakė šaltinis.

Irano rinktinės treneris portugalas Carlosas Queirozas atskirai susitiko su pareigūnais po jų grasinimų Irano žaidėjams ir jų šeimoms, sakė šaltinis.

Šaltinis nenurodė, koks buvo to tariamo pokalbio turinys.

Queirozas yra sakęs, kad Irano žaidėjai gali protestuoti pasaulio čempionate, tačiau tik laikydamiesi FIFA taisyklių.

Šaltinis teigė, kad prieš rungtynes Anglijoje žaidėjams buvo pažadėtos "dovanos ir automobiliai", tačiau, šaltinio teigimu, režimas perėjo prie grasinimų žaidėjams ir jų šeimoms po to, kai buvo pažemintas komandos atsisakymas giedoti savo šalies himną.

"Paskutinėse rungtynėse su Velsu režimas atsiuntė šimtus šių aktorių rėmėjų, kad sukurtų klaidingą sirgalių palaikymo ir palankumo jausmą.

Kitoms rungtynėms su JAV režimas planuoja gerokai padidinti aktorių skaičių - iki tūkstančių", - sakė šaltinis.

Iranas ir JAV antradienį žais lemiamas B grupės rungtynes.

Iranas šiame pasaulio čempionate dalyvauja lydimas vidaus neramumų šešėlio.

Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro vadovas Volkeris Turkas pareiškė, kad šalis išgyvena "visišką žmogaus teisių krizę", nes valdžios institucijos griežtai susidoroja su režimui nepritariančiais disidentais.

Trečias mėnuo, kai Irane vyksta protestai, o režimas vis dažniau imasi mirtinų represijų

Pastaraisiais mėnesiais Iraną sukrėtė protestai, kuriuos ekspertai vadina didžiausiais nuo pat klerikalinės valdžios įvedimo po 1979 m. Irano revoliucijos ir kurie kelia grėsmę daugiau kaip 40 metų valdančiam šalies režimui.

Judėjimą išprovokavo 22 metų moters Mahsos Amini mirtis, po to, kai ją sulaikė Irano moralės policija, kaip įtariama, už tai, kad ji nesilaikė konservatyvaus šalies aprangos kodo.

Irano saugumo pajėgos ėmėsi smurtinio atsako.

Sekmadienį Irano valstybinė žiniasklaida paragino pašalinti JAV iš 2022 m. pasaulio futbolo čempionato po to, kai Jungtinių Valstijų futbolo federacija savo socialinės žiniasklaidos platformose pakeitė Irano vėliavą, taip išreikšdama paramą protestuotojams Irane.

Federacija savo oficialiose "Twitter", "Instagram" ir "Facebook" paskyrose laikinai rodė Irano nacionalinę vėliavą be Islamo Respublikos emblemos.

Šeštadienį paskelbtoje B grupės turnyrinės lentelės grafikoje, kuri dabar jau ištrinta, Irano vėliava buvo tik su žaliomis, baltomis ir raudonomis spalvomis.

Sekmadienį JAV futbolo rinktinė CNN sakė, kad norėjo 24 valandoms pakeisti oficialią vėliavą, kad parodytų "paramą Irano moterims, kovojančioms už pagrindines žmogaus teises", bet visada planavo grįžti prie originalios vėliavos.

Pakeitimai "buvo vienkartiniai", - CNN sakė JAV futbolo komanda. "Pagrindinę vėliavą turime savo interneto svetainėje ir kitose vietose."

Šiuo metu emblema vėl sugrąžinta į vėliavą JAV futbolo socialinės žiniasklaidos kanaluose.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: edition.cnn.com

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder