Irane įvykdyta mirties bausmė pirmajam protestuotojui

Irane įvykdyta mirties bausmė protestuotojui, kurį teismas pripažino kaltu dėl "priešiškumo Dievui".

Šį rytą buvo pakartas Mohsenas Šekaris.

Jis buvo apkaltintas "riaušių kėlimu", pagrindinio Teherano kelio blokavimu ir mačete užpuolęs pasipriešinimo pajėgų "Basidž" narį, rašo BBC.

Lapkričio 1 d. teismas pripažino J. Shekari kaltu dėl kovos ir ginklų atgabenimo "siekiant nužudyti, sukelti siaubą ir sutrikdyti viešąją tvarką bei saugumą" ir dėl "priešiškumo Dievui".

Aktyvistas teigė, kad jis buvo nuteistas po "parodomojo teismo proceso be jokio tinkamo teisinio proceso".

Teismai paskelbė, kad revoliuciniai teismai iki šiol nuteisė dar 10 žmonių mirties bausme dėl kaltinimų "priešiškumu Dievui" arba "korupcija žemėje", susijusių su protestais. 

Kas žinoma apie protestus Irane

Kaip pranešė UNIAN, rugsėjo mėnesį žmonės išėjo į masinius protestus.

Dėl šios priežasties mirė 22 metų Mahsa Amini, kurią sulaikė policijos pareigūnai už tai, kad ji neva "netinkamai" dėvėjo hidžabą.

Moterų protestai išplito 160 miestų visose šalies provincijose. Valdžios institucijos šiuos neramumus pavadino riaušėmis, kurias esą išprovokavo išorės priešai.

Lapkričio pabaigoje JT pranešė, kad nuo visoje šalyje prasidėjusių protestų pradžios šalyje žuvo daugiau kaip 300 žmonių, įskaitant 40 vaikų.

Žmogaus teisių gynėjų informacijos agentūros (HRANA) duomenimis, iki šiol žuvo mažiausiai 475 protestuotojai ir 18 240 buvo sulaikyti.

Taip pat pranešama apie 61 žuvusį saugumo darbuotoją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder