Iš namų arešto pabėgęs Aleksejus Moskaliovas sulaikytas Minske ir išvežtas nežinoma kryptimi

Praėjusią naktį Rusijos nepriklausoma žiniasklaida pranešė, kad Minske buvo sulaikytas Tulos srities gyventojas Aleksejus Moskaliovas, kuris pabėgo nuosprendžio paskelbimo išvakarėse, kai buvo nuteistas už kariuomenės „diskreditavimą“, o jo dukra jau atsidūrė vaikų namuose.

 

Pasak portalo „Meduza“, šią informaciją pirmasis pranešė neįvardytas portalo „Sota“ šaltinis, o advokatas Dmitrijus Zachvatovas, kuris po pabėgimo palaikė ryšį su A. Moskaliovu, patvirtino šią informaciją komentaruose „Mediazonai“.

Vėliau D. Zachvatovas savo „Telegram“ kanale rašė: „Dabar su Aleksejumi neturiu jokio kontakto. Telefonas neatsiliepia. Negaliu tiksliai patvirtinti, bet netiesioginiai duomenys leidžia manyti, kad taip ir yra. Labai gaila“.

A. Moskaliovas – šeštos klasės mokinės Mašos Moskaliovos, kuri nupiešė antikarinį piešinį, tėvas. Kovo 28 dieną jis buvo nuteistas dvejus metus kalėti. Tulos srities Jefremovo rajono teismas pripažino A. Moskaliovą kaltu pagal Rusijos baudžiamojo kodekso straipsnį dėl pakartotinio Rusijos kariuomenės „diskreditavimo“.

Teisėjas taip pat paskelbė, kad Maša bus perduota socialinių tarnybų globai. A. Moskaliovo bylą teismas išnagrinėjo per vieną dieną. Pats A. Moskaliovas nedalyvavo skaitant nuosprendį. Teismui buvo pranešta, kad naktį prieš nuosprendžio paskelbimą jis pabėgo iš namų arešto.

Pasak „Sota“ pašnekovo, A. Moskaliovas buvo surastas po to, kai įsijungė savo mobilųjį telefoną. Apie tai pranešė ir buvusi Pirmojo kanalo darbuotoja Marina Ovsianikova.

Pasak jos, A. Moskaliovas „buvo patikimose rankose ir jo pabėgimas buvo gerai organizuotas“, o suimtas jis buvo todėl, kad „nemanė, jog būtina laikytis pagrindinių pabėgimo taisyklių“. M. Ovsianikova netrukus ištrynė savo įrašą, bet jį pavyko išsaugoti.

Į butą Minske, kuriame buvo apsistojęs A. Moskaliovas, įsilaužė KGB pareigūnai, komentare „Dožd“ televizijai teigė D. Zachvatovas. „Netiesioginiais duomenimis, į butą buvo įsiveržta, butas buvo suniokotas, jis buvo ištemptas ir išvežtas nežinoma kryptimi.

Pagal netiesioginę informaciją tai buvo Baltarusijos KGB“, – sakė D. Zachvatovas, pažymėdamas, kad informacijos iš tiesioginių šaltinių jis neturi.

D. Zachvatovas taip pat užsiminė, kad A. Moskaliovas buvo sulaikytas „dėl to, kad nesilaikė skaitmeninio saugumo reikalavimų“. Advokatas mano, kad pabėgusio ruso sulaikymo operacija „buvo vykdoma pačiu aukščiausiu lygiu“, dalyvaujant FSB.

„O tas greitis, kuriuo dirbo KGB, leidžia manyti, kad sąveika vyko labai greitai ir įsakymas sulaikyti A. Moskaliovą atėjo iš paties viršaus“, – pridūrė advokatas.

Baltarusijos vidaus reikalų ministerija ketvirtadienį patvirtino, kad šalyje sulaikytas Tulos srities gyventojas Aleksejus Moskaliovas, Rusijoje nuteistas dvejus metus kalėti už kariuomenės „diskreditavimą“.

„Pilietį Moskaliovą Rusijos policijos prašymu sulaikė policijos pareigūnai“, – RBC sakė ministerijos spaudos tarnyba.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder