Iš Rusijos armijos dezertyravo net baltasis delfinas?

(1)

Baltasis delfinas, kuris 2019 m. pasirodė Norvegijoje dėvėdamas diržą su užrašu „Įranka Peterburgas 2019“ ir sukėlė spėlionių, kad tai Rusijos karinio jūrų laivyno apmokytas šnipas, vėl pasirodė prie Švedijos krantų, praneša „The Guardian“.
 

Pirmą kartą aptiktas Norvegijos tolimoje šiaurėje esančiame Finmarko regione, delfinas daugiau nei trejus metus lėtai judėjo viršutine Norvegijos pakrantės dalimi, o pastaraisiais mėnesiais staiga pagreitėjo, kad įveiktų antrąją pusę ir persikeltų į Švediją.

Sekmadienį jis buvo pastebėtas Hunnebostrande, netoli Švedijos pietvakarių pakrantės.

„Nežinome, kodėl jis dabar taip pagreitėjo“, – sakė organizacijos „OneWhale“ jūrų biologas Sebastianas Strandas, pridūręs, kad tai ypač mįslinga, nes baltasis delfinas judėjo „labai greitai nutolęs nuo savo natūralios aplinkos“.

„Tai gali būti hormonai, skatinantys jį susirasti partnerį. Arba tai gali būti vienatvė, nes banginiai yra labai sociali rūšis – gali būti, kad jis ieško kitų banginių“, – svarstė ekspertas.

Jis teigė, kad delfinas, kuriam, kaip manoma, yra 13-14 metų, yra „tokio amžiaus, kai jo hormonai yra labai aktyvūs“.

Pasak „The Guardian“, artimiausia baltųjų delfinų populiacija yra Svalbardo archipelage, kuris yra viduryje kelio tarp šiaurinės Norvegijos pakrantės ir šiaurės ašigalio. Baltieji delfinai, kurie gali pasiekti maždaug 6 metrų dydį ir gyventi nuo 40 iki 60 metų, paprastai gyvena lediniuose vandenyse aplink Grenlandiją, šiaurinę Norvegiją ir Rusiją.

Manoma, kad nuo pat atvykimo į Norvegiją 2019 m. balandžio mėn. delfinas nesusidūrė nė su vienu kitu savo veislės atstovu.

Kai baltasis delfinas pirmą kartą pasirodė Norvegijos Arktyje, Norvegijos žuvininkystės direktorato jūrų biologai nuo jo nuėmė žmogaus sukurtą diržą. Ant diržo buvo pritvirtintas veiksmo kamerai pritaikytas laikiklis, o ant plastikinių segtukų buvo išspausdinti žodžiai „Įranga Peterburgas 2019“.

Direkcijos pareigūnai teigė, kad baltasis delfinas galėjo pabėgti iš aptvaro, kur galėjo būti apmokomas Rusijos karinio jūrų laivyno, nes atrodė pripratęs prie žmonių.

Barenco jūra yra strateginė geopolitinė zona, kurioje stebimas Vakarų ir Rusijos povandeninių laivų judėjimas. Ji taip pat yra vartai į Šiaurės jūrų kelią, kuris sutrumpina jūrų keliones tarp Atlanto ir Ramiojo vandenynų.

Kaip rašo „Laisvės radijas“, devintama praėjusio amžiaus dešimtmetyje sovietai parengė programą, pagal kurią delfinai buvo mokomi aptikti povandenines minas. Ši programa buvo nutraukta dešimtajame dešimtmetyje. 2017 m. Rusijos valstybinis televizijos kanalas „Zvezda“ pranešė apie baltųjų delfinų, ruonių ir delfinų treniravimo karinėms reikmėms programą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder