Geležis padeda įveikti sunkias menstruacijas

Ispanijos vyriausybė pritarė apmokamoms „menstruacijų atostogoms“

Ispanijos ministrų kabinetas antradienį pritarė įstatymo projektui, numatančiam apmokamas medicinines atostogas didelius menstruacinius skausmus patiriančioms moterims.

Ispanija tapo pirmąja Europos šalimi, teikiančia tokį įstatymo projektą.

„Menstruacijų atostogas“ šiuo metu galima pasiimti vos keliose pasaulio valstybėse, pavyzdžiui, Pietų Korėjoje ir Indonezijoje.

Tačiau Ispanijoje siūlomam įstatymui dar turi pritarti parlamentas, kur balsavimas šiuo klausimu, kaip prognozuojama, įvyks ne anksčiau kaip po kelių mėnesių.

Taip pat neaišku, ar socialistų premjero Pedro Sanchezo (Pedro Sančezo) mažumos koalicijos vyriausybė, paskelbusi moterų teises vienu iš prioritetų, parlamente turi pakankamą paramą projektui.

Įstatymo projekte nurodoma, kad darbuotojos, patiriančius menstruacinius skausmus, gali pasiimti tiek laisvų dienų, kiek joms reikia, ir kad šias dienas apmokės valstybinė socialinės apsaugos sistema, o ne darbdaviai.

Kaip ir kitų apmokamų nedarbingumo dienų dėl sveikatos atvejais bus reikalingas gydytojo pritarimas.

Lygių galimybių ministrė Irene Montero (Irenė Montero) sakė, kad šiuo įstatymu bus pripažinta iki šiol iš esmės ignoruota sveikatos problema.

„Menstruacijos nebebus tabu“, – ministrų kabinetui pritarus siūlymui spaudos konferencijoje sakė I. Montero.

„Būsime pirmoji Europos šalis, įvedusi valstybės visiškai apmokamas nedarbingumo atostogas dėl skausmingų ir iš rikiuotės išvedančių mėnesinių, – sakė ji. – Nebereikės eiti į darbą kenčiant skausmus, nebereikės gerti tablečių prieš atvykstant į darbą ir slėpti faktą, kad dėl skausmo negalime dirbti.“

I. Montero priklauso kraštutinių kairiųjų partijai „Podemos“ – P. Sanchezo koalicijos mažesniajai partnerei ir šio įstatymo projekto varomajai jėgai.

„Reikia būti atsargiems“

Maždaug trečdalis mėnesinėmis sergančių moterų patiria didelius skausmus, nurodo Ispanijos ginekologijos ir akušerijos draugija.

Italija 2016 metais siūlė įstatymą dėl trijų apmokamų atostogų dienų mėnesinių skausmus patiriančioms moterims, gavusioms atitinkamą medicininę pažymą.

Tačiau įstatymo projektas nejudėjo į priekį ir galiausiai 2018-aisiais baigėsi tuometinė parlamento kadencija.

Ispanijos politikai ir net profesinės sąjungos pasiūlymą vertina nevienodai. Kai kas sako, kad dėl jo moterys gali patirti gėdą darbe, o samdant darbuotojus pirmenybė gali būti teikiama vyrams.

„Su tokiais sprendimais reikia būti atsargiems“, – sakė Cristina Antonanzas (Kristina Antonansas), vienos didžiausių Ispanijos profesinių sąjungų UGT generalinio sekretoriaus pavaduotoja.

Ji įspėjo, kad toks įstatymas gali paveikti „moterų galimybes dalyvauti darbo rinkoje“.

Tačiau kita didelė ispanų profesinė sąjunga CCOO sakė, kad siūloma priemonė yra pateisinama, jei moteris dėl mėnesinių skausmų negali dirbti.

Projektą CCOO pavadino svarbia „įstatymų leidimo pažanga“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder