Rusijoje pradės uždarinėti valstybines institucijas

Išsekus biudžeto pajamoms, vyriausybė visoje Rusijoje pradės uždarinėti valstybines institucijas

Rusijos valdžia svarsto naują plataus masto valstybinių įstaigų racionalizavimą visoje šalyje, sumažėjus biudžeto pajamoms, kurios kovo viduryje viršijo 3 trilijonus rublių, - paskelbė "The Moscow Times".

Finansų ministerija pasiūlė vyriausybei sumažinti federalinių vyriausybinių agentūrų - didžiausios valstybinių įstaigų grupės, kurios išlaikymas valstybei kasmet kainuoja 1,8 trilijono rublių, skaičių.

Kaip praneša RBC su nuoroda į Finansų ministerijos 2022 m. galutinės ataskaitos projektą, siūloma mažinti visų federalinių vyriausybinių institucijų, išskyrus tas, kurios priklauso teisėsaugos institucijų jurisdikcijai, skaičių.

Pasak Finansų ministerijos, ši priemonė "padidintų biudžeto išlaidų efektyvumą".

Kovo 21 d. ministerijos statistikos duomenimis, jos buvo beveik dvigubai didesnės už pajamas: Br, palyginti su 3,7 trln.

Rosstat duomenimis, 2023 m. sausio 1 d. Rusijoje buvo įregistruotos 9024 federalinės valdžios institucijos.

Tai mokslinių tyrimų institutai, analitiniai centrai, archyvai, muziejai, poliklinikos ir ligoninės prie ministerijų ir departamentų, taip pat, pavyzdžiui, leprozoriumai, kovos su maru centrai ir psichiatrijos ligoninės.

Federalinės vykdomosios institucijos statusą taip pat turi karo prievolės įstaigos, ikiteisminio sulaikymo įstaigos, Federalinės migracijos tarnybos ir Federalinės muitinės tarnybos įstaigos.

Daugiausia vyriausybinių įstaigų yra Vidaus reikalų ministerijoje (2402), Teisingumo ministerijoje (1958), Federalinėje kalėjimų tarnyboje (1724), Finansų ministerijoje (918), Gynybos ministerijoje (985) ir Federalinėje mokesčių tarnyboje (634).

Pagal Finansų ministerijos sumanymą šiose struktūrose bus sumažinta dalis darbuotojų, o tai padės padidinti atlyginimus likusiems darbuotojams.

Federalinėje mokesčių tarnyboje darbuotojų skaičiaus mažinimas gali būti "gana didelis", teigia Viešųjų finansų reformos instituto direktorius Vladimiras Klimanovas.

Vėliau šis procesas gali paliesti ir kitas valstybines įstaigas, priduria ekspertas.

Biudžetui darosi vis sunkiau išlaikyti išsipūtusį agentūrų aparatą, kuris nėra skirtas pajamoms gauti ir tik aptarnauja "motinines" ministerijas ir agentūras.

Sausio ir vasario mėnesiais jis neteko pusės pajamų iš naftos ir dujų bei kas ketvirto rublio nuo visų pajamų. Anot "Deutsche Bank" analitikų, biudžeto skylė, kurią Finansų ministerija planavo 3 trln. rublių, metus gali baigti beveik dvigubai didesnė.

Vyriausybei trūks 1,5-2 trilijonų rublių dėl Rusijos naftos kainų kritimo ir jos gavybos mažinimo, o dar 500 mlrd. rublių - dėl "pernelyg optimistinės ekonomikos prognozės", perspėjo banko analitikai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder