Italija nurodė konfiskuoti 700 mln. dolerių vertės su Putinu susijusią jachtą

Italija nurodė konfiskuoti 700 mln. dolerių vertės su V. Putinu susijusią jachtą, prisišvartavusią uoste remontui, - paskelbė dailymail.co.uk

Archyvų nuotr.

Milžinišką superjachtą, kuri, kaip teigiama, priklauso Vladimirui Putinui, Italijos valdžios institucijos turėjo konfiskuoti, kaip sankcijų taikomų Rusijai dalį.

Italijos valdžios institucijos teigė, kad 700 mln. dolerių vertės jachta "The Scheherazade", kurios ilgis viršija 450 pėdų, o joje įrengtos SPA, baseinai ir dvi sraigtasparnių aikštelės, yra susijusi su "svarbiu asmeniu", tačiau jo neįvardijo.

Italijos finansų policija tyrimą dėl jachtos pradėjo kovo pabaigoje, o nuo rugsėjo mėnesio ji stovėjo prieplaukoje Marina di Carrara netoli Pizos ir buvo remontuojama.

Apie sulaikymą paskelbta po to, kai sustiprėjo nuogąstavimai, kad "The Scheherazde" ketina pasprukti į tarptautinius vandenis ir išvengti galimų sankcijų.

Archyvų nuotr.

Policija konfiskavo "Šeherezados" jachtą, Italijos žiniasklaidoje siejamą su Putinu

Archyvų nuotr.

Kita Putino jachta - mažesnis ir senesnis laivas, pavadintas GRACEFUL
Nors Vladimiras Putinas tvirtina, kad yra tik vidutiniškai turtingas, tačiau įtariama, kad slapta jis valdo mažiausiai 100 mlrd. dolerių vertės turtą.

Superjachtos "Graceful" korpusas buvo pagamintas Rusijos karinių jūrų pajėgų laivų statykloje, o baigtas Vokietijoje, portalui DailyMail.com teigė šaltinis iš šios pramonės šakos.

"Graceful" išplaukė iš Vokietijos uosto likus maždaug dviem savaitėms iki Rusijos invazijos į Ukrainą ir šiuo metu stovi Rusijos Kaliningrado anklave Baltijos jūroje, saugiai už Vakarų sankcijų ribų.

Tačiau "Scheherazade" įstrigo sausajame doke Italijoje ir yra remontuojamas, o su šiuo klausimu susipažinęs asmuo teigė, kad iki kovo pabaigos jis negalės išplaukti. 

Archyvų nuotr.

Italijos finansų policijos pareiškime sakoma: "Mokesčių institucijoms atlikus patikrinimą paaiškėjo, kad jachtos "Šecherezada" savininkas yra susijęs svarbiais ekonominiais ryšiais su Rusijos vyriausybės aukšto rango atstovais.

Remiantis šiais duomenimis, buvo rekomenduota įtraukti jachtą į dabartinį Europos Sąjungos sankcijų sąrašą, o Romos finansų ministras tam pritarė".

Šįvakar Italijos finansų policijos atstovė Mariateresa Levi MailOnline sakė: "Negaliu pasakyti, kas yra tikrasis jachtos savininkas, tačiau esame įsitikinę, kad jachta turi būti konfiskuota, ir per artimiausias kelias valandas pareigūnaitai padarys.

Jachtos "Scheherazade" kapitonas britas Guy Bennett-Pearce'as neigė, kad savininkas yra Putinas, tačiau atsisakė atskleisti, kas yra tikrasis savininkas.

Tačiau su įkalintu Rusijos opozicijos lyderiu Aleksejumi Navalnu susiję aktyvistai ir tiriamosios žurnalistikos atstovai įsitikinę, kad ji priklauso V. Putinui.

Jie gavo informacijos, kuri leidžia manyti, kad daugelis jachtos įgulos narių yra Federalinės apsaugos tarnybos - agentūros, kuri užtikrina V. Putino ir jo šalininkų saugumą - nariai.

Sprendimas konfiskuoti Kaimanų salose registruotą jachtą priimtas po to, kai Navalno šalininkė Marija Pevčich socialiniame tinkle "Twitter" parašė: "Gerai, vaikinai, turime problemą, Putino slapta 700 mln. dolerių vertės jachta ruošiasi išvengti sankcijų tiesiog išskrisdama iš Italijos.

Dabar tai dienų klausimas. Italijos valdžios institucijos nedaro nieko, kad ją sustabdytų. Taigi mes turėtume".

Laivo "Šecherezada" dokumentai, kuriuos matė A. Navalno komanda, rodo, kad oficialus savininkas yra ofšorinė bendrovė iš Maršalo salų - tai taktika, kurią paprastai naudoja itin turtingi žmonės, norėdami nuslėpti savo turtus.

Taip pat žinoma, kad V. Putinas savininkais nurodo šeimos narius arba draugus, o jo pavardė oficialiuose dokumentuose beveik niekada nenaudojama.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder