Vladimiras Putinas

Italų dienraštis: Putinui naktį atlikta operacija

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui naktį iš pirmadienio į antradienį buvo atlikta operacija, skelbia Italijos dienraštis „La Stampa“. Informuojama, kad chirurginės intervencijos priežastis – Rusijos prezidento onkologinė liga.

Anot „La Stampos“, operacija atlikta naktį siekiant maksimalaus konfidencialumo.

Norint nuslėpti V. Putino buvimą ir sudaryti įspūdį, kad jis ir toliau kontroliuoja situaciją šalyje, Rusijos specialiosios tarnybos sukurpė planą prezidentą mažiausiai dešimčiai dienų pakeisti dubleriu. Esą būtent jis artimiausiu metu rodysis viešumoje.

Skelbiama, kad dienraščio „La Stampa“ žurnalistams taip pat pavyko išsiaiškinti, jog Rusijos tarnybos parengė specialių įrašų tam atvejui, jeigu V. Putinas bus priverstas dingti ilgesniam laikui.

Vaizdo įrašai esą buvo kuriami dešimt dienų, tikimasi, kad jų publikavimas padės rusus įtikinti, jog V. Putinas sveikas. Remiantis cituojamais šaltiniais, V. Putino operacijos rezultatai bus žinomi maždaug po penkių dienų.

„Yra įrodymų, kad V. Putinas skubiai klinikoje atsidūrė prieš beveik savaitę“, ­– teigiama pranešime.

Remiantis Italijos dienraščio duomenimis, informaciją apie hospitalizaciją, apžiūras ir konsultacijas pas geriausius Rusijos gydytojus suteikė informatoriai iš Rusijos specialiųjų tarnybų.

Delfi primena, kad pastaruoju metu žiniasklaidoje vis dažniau į paviršių iškyla gandai apie V. Putino ligą ir būsimą operaciją.

Rusijos žmogaus teisių aktyvisto Marko Feigino teigimu, tiesioginių patvirtinimų dėl rusų agresoriaus ligos nėra, nes tai didelė valstybinė paslaptis, tačiau prastą savijautą išduoda jo išvaizda.

M. Feiginas sakė, kad V. Putinas yra senas 70 metų žmogus, slegiamas ligų.

„Nesu medikas ir negaliu nustatyti diagnozės, bet matau jo podagros pirštus, nes žinau, kas yra podagra. Ir taip toliau“, – sakė M. Feiginas.

„Nėra abejonių, kad žmogus kažkuo serga. Kiek mirtina ar nepagydoma ši liga, negaliu pasakyti. Tačiau leidinys „Projekt“ atliko tyrimą, kurio metu iš dokumentų buvo nustatyta, jog jį visur lydi gydytojai, o vienas iš jų yra Selivanovas – onkologas, dirbantis, kaip teigiama, endokrininės sistemos onkologijos srityje“, – pridūrė žmogaus teisių gynėjas.

Jis sakė, kad V. Putinas tikrai serga kažkokia liga ir kad jo sveikata nėra tokia puiki, kaip vaizduoja jo spaudos tarnyba.

M. Feiginas neatmetė ir to varianto, jog Rusijos Federacijos vadovas operacijos metu gali mirti.

Tačiau ne sava mirtimi – prie to esą gali prisidėti suinteresuoti asmenys iš Rusijos vidaus, pavyzdžiui, žmonės, nukentėję nuo sankcijų. Ir tokiam žingsniui juos gali pastūmėti Vakarai.

Žmogaus teisių aktyvistas mano, kad, „pasitelkus vieną paprastą manipuliaciją“, diktatoriaus mirtis ant operacinio stalo būtų geriausia išeitis ne tik ukrainiečiams, bet ir pasauliui.

Gegužės pradžioje Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas per interviu Italijos televizijos kompanijai „Mediaset“ buvo paprašytas pakomentuoti sklandančius gandus apie V. Putino sveikatą.

„Vakaruose yra daug hipotezių apie Rusijos prezidento V. Putino sveikatos būklę“, – interviu metu sakė žurnalistas.

Nusijuokęs S. Lavrovas pasiūlė šiuo klausimu kreiptis į V. Putino svečius iš užsienio.

„Paklauskite užsienio lyderių, kurie neseniai bendravo su Rusijos prezidentu V. Putinu, įskaitant JT generalinį sekretorių Antonio Guterresą. Manau, jūs suprasite, apie ką kalbama“, – atsakė S. Lavrovas.

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje buvo daug spėlionių apie V. Putino sveikatą.

Pavyzdžiui, nepaprastai išpopuliarėjo vieno mediko vaizdo įrašas, kuriame jis iškelia prielaidą, kad V. Putinas serga Parkinsono liga, o tiriamosios žurnalistikos leidinys „Projekt“ balandžio 1 dieną paskelbė tyrimą, kuriame atskleidė, kad pastaraisiais metais Rusijos prezidentą V. Putiną per oficialias keliones po Rusiją lydi gydytojai, tarp jų – ir garsus chirurgas onkologas, kurio specializacija yra pagyvenusių žmonių skydliaukės vėžys.

Tam tikros informacijos „Projekt“ suteikęs garsios ligoninės vadovybei artimas asmuo tvirtina, kad tarp medikų tikrai jau sklinda kalbos apie prezidento sveikatos bėdas, o 2021-ųjų rudenį tos kalbos suintensyvėjo.

putinas

© Stopkadras

Būtent tada prezidentas po ilgai trukusios izoliacijos dėl COVID-19 vėl ėmė dalyvauti viešuosiuose renginiuose, o per susitikimą su paralimpiečiais rugsėjo 13-ąją netikėtai pranešė, kad vėl izoliuosis, kadangi aplinkui – galybė užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Žinia nustebino visus, net prezidento aplinką.

Po šio pranešimo V. Putinas visą rugsėjį nesirodė viešumoje. Ar tada jam buvo atlikta kokių nors medicininių procedūrų, neaišku, tačiau po to bendrauti su žmonėmis prezidentas pradėjo per labai didelį atstumą.

„Bellingcat“ vadovas Christo Grozevas, remdamasis vienu oligarchu iš V. Putino aplinkos, sakė, kad V. Putinas serga sunkia onkologine liga.

„2014 m. vienas iš šių oligarchų sėdėjo šalia V. Putino tame susirinkime, kuriame jis kalbėjo, kaip bus gerai užėmus Krymą. Tai yra žmogus, pakankamai artimas V. Putinui. Yra nufilmuota, kaip tas oligarchas pasakoja, kad V. Putinas turi rimtų onkologinių ligų“, – pabrėžė Ch. Grozevas.

Daugelis aptarinėja galimą Rusijos prezidento V. Putino ligą. Susitikimo su Rusijos gynybos ministru Sergejumi Šoigu metu jis laikėsi įsitvėręs stalo ir, sprendžiant iš išvaizdos, nebuvo geros savijautos.

Žurnalistas Dmitrijus Gordonas, imdamas interviu iš tyrėjo Ch. Grozevo, paklausė apie rusų agresoriaus sveikatą.

„Negaliu kalbėti, neturėdamas duomenų. Tačiau jam labai artimi oligarchai sako, kad maždaug prieš mėnesį Lubianka (pastatas Maskvoje, šiuo metu priklausantis FSB, jame yra centrinis KGB archyvas) išsiuntė visiems FSB vadams laišką, kad šie nekreiptų dėmesio į gandus, jog V. Putinas sunkiai serga. Jie visi pagalvojo, kad viskas priešingai...

Net nėra svarbu, ar tiesa, kad jis sunkiai serga, svarbu, kad esantys šalia jo taip galvoja. Tai keičia formulę, tai – veiksnys, [svarbus] priimant sprendimus“, – teigė Ch. Grozevas.

Jis pridūrė – faktas, kad šalia V. Putino esantys žmonės žino apie jo sveikatos problemas, mažina riziką, jog šie vykdys jo įsakymus.

„Dėl tos pačios priežasties vargu ar kas duos įsakymą paspausti branduolinio ginklo mygtuką, suvokdamas esant didelę riziką, kad jo (V. Putino) nebebus po pusmečio. O kas tada juos apsaugos nuo Niurnbergo proceso? Todėl samprata – jis gyvas ar nebegyvas – vaidina subjektyvų vaidmenį šiame kare“, – apibendrino Ch. Grozevas.

Neseniai britų leidinys „The Sun“ skelbė, kad V. Putinui bus atlikta vėžio gydymo operacija, o valdžią laikinai jis neva perduos kitam žmogui.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder