Japonijoje atsiras JAV hipergarsinės raketos (3)

Amerikos vyriausybė kreipėsi į Japonijos valdžią su prašymu leisti šioje šalyje dislokuoti didelio nuotolio hiperagrsinę ginkluotę (Long-Range Hypersonic Weapon, LRHW) ir nuo žemės paleidžiamas sparnuotąsias raketas „Tomahawk".

Savo šaltiniais besiremiančio japonų laikraščio „Sankei Shimbun" teigimu, taip siekiama sukurti atsvarą Kinijai.

Taip pat buvo patikslinta, kad šalys dėl galimo raketų dislokavimo pirmosios linijos Japonijos salose, užtveriančiose Kinijai kelią į Ramųjį vandenyną, pradėjo tartis prieš 3-4 metus, kai vyriausybei vadovavo premjeras Šindzo Abė (Shinzo Abe).

Leidinio šaltinio teigimu, naujoji Japonijos vyriausybė artimiausiu metu gali pradėti derybas dėl šio Vašingtono pasiūlymo, nepaisant to, kad minėta tema nebuvo aptarta per sausį įvykusį JAV prezidento Džo Baideno (Joe Biden) ir Japonijos premjero Fumijo Kišidos (Fumio Kishida) susitikimą.

Buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad dar nėra tiksliai žinoma, kokio tipo ginkluotę ir kokius jos kiekius JAV norėtų dislokuoti Japonijoje. Reikalas tas, kad pagal Rusijos ir JAV susitarimą dėl vidutinio ir mažo nuotolio raketų likvidavimo, Amerika turėjo sunaikinti visas, nuo žemės paleidžiamas, nuo 500 iki 5,5 tūkst. km atstumu skrendančias, raketas.

Neoficialiai teigiama, kad Kinija turi daugiau negu 1,2 tūkst. nuo žemės paleidžiamų vidutinio nuotolio raketų.

Atsižvelgiant į tai daroma prielaida, kad 2019 m. iš susitarimo dėl raketų likvidavimo pasitraukęs Vašingtonas planuoja pagreitinti daugiau kaip 2,7 tūkst. km galinčių skristi raketų ir hipergarsinių raketų gamybą, kad galėtų jas permesti į Japoniją dar šiemet.

Taip pat nurodoma, kad JAV Jūrų pėstininkų korpusas iki 2026 metų turėtų gauti apie 100 nuo žemės paleidžiamų raketų „Tomahawk".

Sausio 30 d. JAV Gynybos ministerija pranešė apie sėkmingą bandomąjį, įmonės „Lockheed Martin" sukurtos, hipergarsinės raketos paleidimą. Jos paleidimas tapo finaliniu hipergarsinės reaktyvinės ginkluotės (HAWC) projekto bandomuoju skrydžiu.

Kiek anksčiau, sausio 14 d. agentūra „Kyodo" pranešė, kad Japonijos vyriausybė skirs 211,3 mlrd. jenų (apie 1,5 mlrd. eurų) amerikietiškų raketų „Tomahawk" įsigijimui. Teigiama, kad galimo karinio konflikto atveju tai turėtų sustiprinti abiejų valstybių gynybinį potencialą.

Sausio 8 d. „Financial Times" informavo, kad Amerika ir Japonija, potencialaus konflikto su Kinija fone, stiprina dvišalį bendradarbiavimą. Buvo pabrėžta, kad abi valstybės vis aktyviau integruoja savo komandines struktūras ir didina bendrų operacijų skaičių.

respublika.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder