Aukšto rango pareigūnas iš vienos iš Europos G7 šalių sakė, kad tai daug ilgesnis laikotarpis, nei daugelis pareigūnų tikėjosi šių metų pradžioje, tačiau lėta Ukrainos kontrpuolimo pažanga sumažino lūkesčius.
Jis sakė, kad dabar sąjungininkės turi planuoti finansinius išteklius, kad galėtų toliau remti Kijevą per tokį ilgą konfliktą.
G7 šalių vadovai, įskaitant JAV prezidentą Joe Bideną, savo prognozes išsakė rugsėjo 16 d. Niujorke prasidėjusioje JT Generalinėje Asamblėjoje.
Pirmadienį G7 šalių atstovai šį klausimą aptarė užkulisiuose ir sutarė, kad karas greičiausiai tęsis vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu, sakė JAV valstybės departamento atstovas spaudai.
Kartu J. Bidenas viešai pakartojo, kad JAV, jų sąjungininkai ir partneriai "ir toliau rems drąsius Ukrainos žmones, kurie gina savo suverenitetą, teritorinį vientisumą ir laisvę".
Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga išleido dešimtis milijardų dolerių karinei ir humanitarinei pagalbai Ukrainai, kad padėtų jai apsiginti nuo jau antrus metus trunkančios Rusijos invazijos.
Sąjungininkės suteikė ginklų ir apmokymų Ukrainos kontrpuolimui, tačiau Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms sunkiai sekasi pralaužti Rusijos gynybą.
Laiko lieka vis mažiau, nes oro sąlygos blogėja ir artėja žiema, todėl karinės operacijos tampa dar sudėtingesnės.
Dieną prieš tai JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley pareiškė, kad visiška Ukrainos pergalė užtruks "labai ilgai".
Pasak jo, per dabartinį kontrpuolimą nebus įmanoma pasiekti okupuotų teritorijų išlaisvinimo, nes šioje šalies dalyje yra "gerokai daugiau nei 200 000 Rusijos karių".
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg) taip pat rekomendavo ruoštis užsitęsusiam konfliktui.
Jis pažymėjo, kad visi norėtų greitos taikos, tačiau jei Ukraina dabar nustos kariauti, jos egzistavimas "baigsis".
Ilgas karas prognozuojamas ir Vokietijoje.
Bundesvero generolas majoras ir Vokietijos gynybos ministerijos situacijos centro Ukrainoje vadovas Christianas Freudingas teigė, kad karo veiksmų pabaigos reikėtų tikėtis ne anksčiau kaip 2032 m.
Rašyti komentarą