Vienas iš agentūros šaltinių, kalbėjęs anonimiškai, pažymėjo, kad Rusijos atsakas greičiausiai bus „didelis daugiafunkcinis smūgis“.
Ataka bus „asimetrinė“, t. y. jos pobūdis ir tikslai neatspindės Ukrainos smūgio Rusijos kariniams aerodromams praėjusį sekmadienį.
Pasak kito pašnekovo, Rusijos kariuomenė greičiausiai panaudos įvairių tipų oro puolimo priemones, įskaitant raketas ir dronus.
Penktadienį Rusijos ginkluotosios pajėgos surengė masinius raketų ir dronų smūgius Kijevui, dėl kurių žuvo keturi žmonės ir 20 buvo sužeista, o Rusijos gynybos ministerija naujus civilių objektų apšaudymus pavadino „aukšto tikslumo“ smūgiais kariniams tikslams – atsakas į „teroro aktus“ prieš Rusiją.
Nors Rusijos atsakas, tikėtina, jau prasidėjo, greičiausiai jis tęsis smūgiais į simbolinius taikinius Ukrainoje, pavyzdžiui, vyriausybės pastatus.
Tai bus aiškus signalas Kijevui, pažymėjo Vakarų šalių diplomatinių sluoksnių šaltinis.
Be to, Maskva gali bandyti nubausti Ukrainos saugumo tarnybą (SBU) už jos vaidmenį vykdant atakas, dėl kurių Rusija neteko nuo 10 iki 13 strateginių lėktuvų.


Norėdama „siųsti žinią“, Rusija gali panaudoti vidutinio nuotolio balistines raketas atakoms prieš tarnybos būstinę ar jos regioninius padalinius, mano Rusijos ekspertas Carnegie tarptautinio taikos fondo Michaelas Kofmanas.
Taip pat Rusijos ginkluotosios pajėgos gali smogti Ukrainos gynybos gamybos centrams.
„Apskritai, Rusijos galimybės smarkiai sustiprinti smūgius, palyginti su tuo, ką ji jau daro ir bando daryti per pastarąjį mėnesį, yra labai ribotos“, – konstatavo jis.
Birželio 1 d. buvo surengta ataka prieš Rusijos karinius aerodromus Irkutsko, Murmansko, Riazanės ir Ivanovo srityse, panaudojant sunkvežimius, iš kurių į taikinius pakilo nedideli bepilotiai orlaiviai.
NATO vertina Rusijos strateginės aviacijos nuostolius 10–13 sunaikintų bombonešių, galinčių gabenti branduolinį ginklą.
Iš viso, pagal vertinimus, iš rikiuotės pavyko pašalinti daugiau nei 40 lėktuvų.
Tarp jų – 15 strateginių bombonešių Tu-95, 12 Tu-22M3, taip pat mažiausiai vienas tolimosios radarinės paieškos lėktuvas A-50.
Rašyti komentarą