JAV pajėgos sunerimusios dėl galimų Rusijos sabotažo aktų Europoje

(3)

Nerimaujant dėl Rusijos remiamų sabotažo aktų, JAV karinėse bazėse Europoje, pasak žiniasklaidos, praėjusią savaitę buvo paskelbta padidinta parengtis. Apie tai pranešė amerikiečių stotis CNN, remdamasi keliais su situacija susipažinusiais asmenimis.

Anot duomenų, JAV turėjo žvalgybinės informacijos apie atitinkamų atakų prieš JAV bazes ir personalą galimybę per Rusijos remiamus veikėjus. Šie duomenys „buvo įvertinti kaip pakankamai keliantys nerimą, kad būtų įgyvendinti papildomi saugumo protokolai“.

Pentagonas, jo pačio duomenimis, birželio pabaigoje padidino saugumą JAV karinėse bazėse Europos šalyse. Anot CNN, buvo paskelbtas antras aukščiausias saugumo lygis, žinomas kaip „Force Protection Charlie“. Jis taikomas, kai yra informacijos apie  galimą terorizmo grėsmę.

CNN, remdamasi aukštu NATO atstovu, teigė, kad Aljansas „labai sustiprino“ keitimąsi informacija apie „slaptą Rusijos sabotažo kampaniją Europoje“. Anot atstovo, ši veikla pastaraisiais mėnesiais tapo „vis įžūlesnė ir agresyvesnė. Šiuo metu įvairiose Vakarų šalyse vykstantys rinkimai esą suteikia Rusijai „puikią galimybę“ bandyti pakirsti visuomenės paramą užpultai Ukrainai.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder