NATO

JAV žvalgyba: Rusija rengia teroristinius išpuolius prieš karines bazes Europoje

(2)

Pirmą kartą per 10 metų JAV savo karinėse bazėse Europoje įvedė aukštą parengtį, pranešė CNN, remdamasi keliais informuotais šaltiniais. Leidinio teigimu, taip pasielgta dėl Pentagono gautos informacijos, kad Rusija planuoja sabotažą ir teroristinius išpuolius prieš JAV karinius objektus.

Kelioms JAV bazėms buvo įvestas Čarlio pavojaus lygis, kuris taikomas iškilus terorizmo grėsmei.

Šaltinių teigimu, planuojami išpuoliai prieš JAV bazes yra sabotažo kampanijos, kurią Maskva pastaruoju metu bando vykdyti visoje Europoje, dalis.

Aukšto rango NATO pareigūnas CNN sakė, kad pastaraisiais mėnesiais Rusijos sabotažas Europoje tapo "vis įžūlesnis ir agresyvesnis". Jo nuomone, tai gali būti susiję su rinkimais Vakaruose: "Puiki proga Rusijai pabandyti susilpninti paramą Ukrainai".

"Tai, ką matome dabar, yra labiausiai koordinuoti ir agresyvūs veiksmai nuo Šaltojo karo laikų.

Matome sabotažą, teroristinius sąmokslus, padegimus - realius dalykus, kurie nusinešė žmonių gyvybes", - pridūrė NATO atstovas.

JAV Europos vadavietė nenurodė tikslių priežasčių, kodėl JAV bazėse imtasi griežtesnių saugumo priemonių, tačiau vadavietės atstovas Danas Day sakė, kad "padidintas budrumas nesusijęs su viena grėsme, o yra susijęs su veiksnių, galinčių turėti įtakos JAV karinių pajėgų saugumui ir apsaugai" Europoje, deriniu.

Pastaraisiais mėnesiais Europoje įvyko nemažai įvykių, kurie, vietos valdžios institucijų nuomone, yra susiję su Rusijos agentų suaktyvėjimu.

Pavyzdžiui, balandžio pabaigoje Jungtinėje Karalystėje du vyrai buvo apkaltinti padegę sandėlį su ginklais, skirtais padėti Ukrainai. Londonas mano, kad tai buvo Rusijos Federacijos nurodymu veikusių agentų darbas.

Švedija tiria keletą geležinkelio avarijų, kurias saugumo tarnybos laiko "užsienio valstybės" įvykdytu sabotažu. Čekijoje Rusijos agentai bandė išjungti geležinkelio signalizacijos sistemas, balandžio mėn. sakė transporto ministras.

Pavasarį Vokietija suėmė du asmenis, Rusijos ir Vokietijos piliečius, kurie, kaip įtariama, rengėsi padegti sandėlį su Ukrainai skirtais kroviniais.

Estijos saugumo tarnybos teigia, kad šią žiemą Rusijos žvalgybos pareigūnai apgadino vidaus reikalų ministro ir kitų politikų bei žurnalistų automobilius.

Prancūzijos gynybos ministerija jau anksčiau įspėjo apie sabotažo pavojų kariniuose objektuose šalies viduje 2024 m.

Gegužės mėnesį tapo žinoma, kad Europos Sąjungos šalių žvalgybos tarnybos įspėjo savo vyriausybes apie Rusijos valdžios institucijų rengiamą sabotažą Europos teritorijoje.

Jų duomenimis, Maskva, pasitelkdama savo agentus ir įgaliotinius, rengia sprogdinimus, padegimus ir žalą Europos infrastruktūrai.

Kartu jie mažai nerimauja dėl galimų civilių aukų.

Trijų ES šalių atstovai pažymėjo, kad Rusijos saugumo tarnybos ir anksčiau vykdė panašias operacijas Europoje, tačiau dabar jos pasirengusios veikti koordinuotai ir agresyviau.

Šaltinis: The Moscow Times

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder