JAV žvalgyba: Ukraina sukūrė agentų tinklą Rusijoje ir tiekia jiems dronus

(1)

Ukraina sukūrė agentų ir šalininkų tinklą Rusijoje sabotažo prieš rusiškus taikinius vykdymui ir pradėjo aprūpinti juos atakoms skirtais bepiločiais orlaiviais.

Apie tai pranešė CNN, remdamasi su JAV žvalgybos duomenimis susipažinusiais šaltiniais.

Pasak pranešimo, JAV pareigūnai mano, kad šie proukrainietiškai nusiteikę agentai Rusijoje gegužės pradžioje surengė dronų ataką, kurios taikinys buvo Kremlius, paleisdami dronus iš Rusijos vidaus, o ne skraidindami juos iš Ukrainos į Maskvą.

Neaišku, ar kitos pastarosiomis dienomis įvykdytos dronų atakos, įskaitant ataką prieš gyvenamąjį rajoną netoli Maskvos ir smūgį naftos perdirbimo gamykloms Rusijos pietuose, taip pat buvo surengtos Rusijos viduje ir ar jas surengė šis proukrainietiškų agentų tinklas.

Tačiau JAV pareigūnai mano, kad Ukraina Rusijoje sukūrė sabotažo grupes, sudarytas iš proukrainietiškai nusiteikusių asmenų ir gerai apmokytų tokio pobūdžio kovinių veiksmų vykdytojų. Manoma, kad Ukraina jiems parūpino savo pagamintų dronų, o du JAV pareigūnai CNN sakė, kad nėra įrodymų, jog kuri nors iš atakų buvo surengta naudojant JAV suteiktus bepiločius orlaivius.

Pareigūnai negalėjo tvirtai pasakyti, kaip Ukrainai pavyko nugabenti dronus už priešo linijos, tačiau du iš šaltinių sakė CNN, kad ji turi nusistovėjusius kontrabandos kelius, kuriais galėtų siųsti dronus ar jų komponentus į Rusiją, kur jie galėtų būti sumontuoti.

Kas tiksliai kontroliuoja šiuos daiktus, taip pat neaišku, sakė CNN šaltiniai, nors JAV pareigūnai mano, kad su tuo susiję Ukrainos žvalgybos bendruomenės elementai.

Du šaltiniai teigė, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nustatė bendrus parametrus, ką jo žvalgybos ir saugumo tarnybos gali daryti, tačiau ne kiekvienai operacijai reikia jo parašo.

Rusijos žiniasklaidos duomenimis, Maskvą ir Maskvos sritį atakavo maždaug 25 dronai, daugumą jų numušė Maskvos srities oro gynybos pajėgos, kai kurie dronai atsitrenkė į medžius ir laidus, nes skrido labai mažame aukštyje. Trys dronai rėžėsi į gyvenamuosius pastatus, tačiau vieno iš jų sprogmenys nesprogo.

Rusijos tyrimų komitetas pranešė, kad jo tyrėjai vietoje tiria „bepiločių orlaivių kritimo ant namų Maskvoje faktus“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder