NKC šaukiasi pagalbos, visiškai išseko dviejų kraujo grupių atsargos

JK trūksta O kraujo grupės kraujo, NHS kviečia donorus atsiliepti

Po neseniai įvykdytos kibernetinės atakos, nuo kurios nukentėjo kai kurios didžiausios Londono ligoninės, NHS paskelbė skubų pranešimą dėl nulinės kraujo grupės kraujo trūkumo.

NHS fondai skelbia, kad praėjusį antradienį įvykdyta didelio masto ataka smarkiai sutrikdė King's College Hospital, Guy's and St Thomas', įskaitant Royal Brompton ir Evelina London Children's Hospital veiklą bei pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, skelbia britų spauda.

Ši ataka buvo nukreipta prieš patologinių tyrimų bendrovę „Synnovis“ ir dėl jos buvo atšaukta nemažai procedūrų, taip pat ji turėjo didelį poveikį paslaugoms, ypač kraujo perpylimui.

Dėl atakos ligoninės negalėjo taip greitai, kaip anksčiau, suderinti pacientų kraujo.

NHS Kraujo ir transplantacijos tarnyba ragina visus nulinės kraujo grupės su teigiamu ir neigiamu rezus faktoriumi donorus užsirašyti į vieną iš 25 Londono NHS donorų centrų, kad būtų padidintos šio kraujo atsargos.

Kadangi kraujo galiojimo laikas yra 35 dienos, o operacijoms ir procedūroms atlikti reikalingas kraujas, jo atsargas reikia nuolat papildyti.

Be to, teigiama, kad po abiejų gegužės mėnesio laisvadienių ir neseniai pasibaigusių mokinių atostogų kraujo atsargos yra labai mažos.

Nulinė neigiama kraujo grupė vadinama universalia donoro kraujo grupe, nes šios grupės kraujo galima perpilti visiems, todėl ji naudojama kritiniais atvejais.

Tik 8 proc. gyventojų turi nulinę grupę su neigiamu rezus faktoriumi. O nulinė kraujo grupė su teigiamu rezus faktoriumi yra labiausiai paplitusi, ją turi 35 proc. donorų, ir tokio kraujo galima perpilti bet kuriam asmeniui, turinčiam teigiamą kraujo grupę.

Tai reiškia, kad maždaug 76 proc. gyventojų gali pasinaudoti nulinės teigiamos kraujo grupės donorų krauju.

„Tam, kad Londono ligoninės galėtų atlikti daugiau operacijų ir suteikti geriausią įmanomą priežiūrą visiems pacientams, mums reikia daugiau nulinės neigiamos ir teigiamos grupės donorų nei įprastai, – sakė NHS Kraujo ir transplantacijos vyriausioji medicinos pareigūnė dr. Gail Miflin. – Prašome skubiai užsiregistruoti ir duoti kraujo viename iš 25 mūsų miestų ir miestelių donorystės centrų, kuriuose šiuo metu yra pakankamai laisvų vietų.“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder