Kremliaus karantinas karo metu: kaip Rusija saugo Vladimiro Putino sveikatą

Nei įsiveržimas į Ukrainą, nei keturi skiepijimai nuo koronaviruso, nei pandemijos sušvelnėjimas nepanaikino karantino asmenims, bendraujantiems su Vladimiru Putinu. Pilotai ir medikai nuolat sėdi izoliuoti. Šimtams žmonių keturis kartus atliekami PGR testai ir du kartus tikrinami antikūnai prieš koronavirusą, kad jie patektų į "švarią zoną".

Taip pat atliekami papildomi tyrimai dėl gripo, stafilokokų ir kirmėlių.

BBC aiškinasi, kaip saugoma Rusijos prezidento sveikata, kaip sukurta karantino testavimo sistema ir kiek milijardų rublių ji kainuoja Rusijos biudžetui.

"Kai atėjo mano eilė, su juo [Putinu] pasisveikinome. Perdaviau jam veteranų ir mūsų respublikos vadovybės linkėjimus. Jis nusišypsojo ir paspaudė man ranką.

Prezidentas paliko neišdildomą įspūdį", - taip susitikimą su Vladimiru Putinu apibūdina generolas Achatas Julaševas iš Kazanės.

2022 m. gegužės 9 d., pačiame Rusijos karo su Ukraina įkarštyje, per paradą Raudonojoje aikštėje Julaševas paspaudė ranką Rusijos prezidentui.

Dėl šio susitikimo 94 metų vyras dvi savaites praleido karantine.

Generolas, ne Didžiojo Tėvynės karo, o Afganistano karo veteranas, į Maskvą atvyko balandžio 23 d. Grįžęs jis buvo sutiktas "su derama pagarba ir apgyvendintas prabangiame Maskvos viešbutyje", - sakė jis vietos žiniasklaidai ir neslėpė, kad jam buvo "visiškai pasirūpinta karantinu".

BBC nepavyko susisiekti su Julaševu.

Generolas Julaševas buvo vienas iš maždaug 400 žmonių, kurie gegužės 24-9 d. Maskvoje buvo laikomi karantine, kad paspaustų ranką Vladimirui Putinui ar tiesiog priartėtų prie jo.

Tačiau, matyt, jie gyveno gana gerai: buvo apgyvendinti karantine dviejuose sostinės centre esančiuose viešbučiuose - penkių žvaigždučių "Golden Ring" ir keturių žvaigždučių "President Hotel".

Prieš metus BBC jau rašė apie precedento neturintį karantiną visiems, kurie tarnavo Vladimirui Putinui arba artimai su juo bendravo.

Nuo to laiko Rusijos prezidentas vis dažniau kraustosi iš vienos rezidencijos į kitą, o visi jo palydovai ir visi su juo bendraujantys asmenys ir toliau sėdi karantine, tačiau dabar jau skirtingose Rusijos dalyse.

Remiantis viešais duomenimis, Kremliaus agentūros tam išleido apie 1,5 mlrd. rublių ir dar mažiausiai 1,7 mlrd. rublių subsidijų.

"Tokios priemonės yra beprecedentės, tačiau iš jų neįmanoma spręsti, ar prezidentas turi sveikatos problemų, labiau tikėtina, kad tai apsidraudimas arba "žvaigždžių liga", - BBC sakė Izraelio anesteziologas Michaelas Fremdermanas, iki 2014 m. dirbęs Rusijoje.

Konstantinas Balonovas, kuris vadovauja Tuftso medicinos centro (JAV) anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriui ir asmeniškai gydė sunkiomis koronaviruso sukeltomis ligomis sergančius pacientus, prijungtus prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, mano, kad tokios karantino priemonės yra tokios pat neracionalios, kaip ir patologinė neapykanta "nepaklusniems" žmonėms, pavyzdžiui, Ukrainai, opozicionieriui Aleksejui Navalnui ar televizijos kanalui "Dožd" (Rusijoje įtrauktam į "užsienio agentų" sąrašą).

Jis mano, kad Kremliaus medikai paprasčiausiai bijo galimų represijų ir ramina save: "Sėdėti karantine ir atlikti daugybę tyrimų medicininiu požiūriu yra paranoja arba tikra baimė. "Gydytojų atvejis" gali labai greitai tapti nauja realybe."

BBC tarnyba išsiaiškino, kaip saugoma prezidento sveikata vykstant karui ir siaučiant pandemijai, ir kaip tai buvo daroma iki plačiai paplitusio koronaviruso - pastaraisiais metais nė viename svarbiame forume V. Putinas nedalyvavo be gydytojų personalo.

Pastebėjimas dėl rankos paspaudimo prezidentui

Archyvų nuotr.

Nikolajus Kozlovas, 99 metų pulkininkas iš Koroliovo prie Maskvos, 1945 m. užėmė Berlyną ir pasirašė ant Reichstago sienų. Jis kasmet kviečiamas į paradą.

"Su džiaugsmu sužinojau, kad šiomis dienomis jam taikomas specialus dviejų savaičių karantinas sanatorijoje - jis izoliuotas nuo bet kokių kontaktų, kad niekas netrukdytų gerai jaustis tiems, kurie bus šalia jo ant pakylos Raudonojoje aikštėje", - balandį rašė Maskvos srities Dūmos deputatas Sergejus Keršeljanas.

Šalia Kozlovo pirmoje eilėje ant centrinės tribūnos sėdėjo prezidentas ir gynybos ministras.

"Viename asmenyje buvo Šoigu, o dviejuose, manau, Putinas", - prisiminė veteranas pokalbyje su BBC. - Mes su juo (Putinu) trumpai apsikeitėme sveikinimais, pasiteiravome apie jo sveikatą." Jie taip pat paspaudė vienas kitam ranką: "Jis mane pasveikino, praėjo pro šalį, palinkėjo visiems[sveikatos.

Karantine jis nemato nieko neįprasto: jis buvo toks pat ir pernai, ir prieš birželio 22 d. susitikimą su V. Putinu.

Netoli Maskvos esančioje karinėje sanatorijoje, pasak jo, šiemet buvo tik penki Didžiojo Tėvynės karo veteranai, kiekvienas su palyda. "Dvi savaites jie ilsėjosi, vaikščiojo po mišką, valgė įprastą maistą. Iš ten iškart vykome į paradą", - prisiminė jis.

Kozlovas buvo karantine kartu su dukra, tačiau ji nebuvo ant pakylos kartu su tėvu.

Iš viso į Raudonojoje aikštėje esančią tribūną buvo pakviesta 590 Antrojo pasaulinio karo veteranų. Juos pasitiko ir lydėjo konkurso būdu atrinkti savanoriai. Ne visi buvo karantine - gegužės 7 ar 8 d. į Maskvą dažniausiai atvykdavo veteranai ir savanoriai iš regionų.

Valdžios institucijos nepranešė, kiek žmonių prieš paradą buvo Kremliaus karantine.

Gegužės 9 d. V. Putinas ne tik spaudė ranką svečiams nuo centrinės tribūnos, bet ir turėjo kitų artimų kontaktų. Jis padėjo gėlių prie Nežinomojo kareivio paminklo ir žygiavo Nemirtingojo pulko kolonoje.

Po parado Nikolajus Kozlovas ir kiti karantino veteranai kartu su V. Putinu padėjo vainikus. Vėliau jie nuvyko į priėmimą Didžiuosiuose Kremliaus rūmuose. Putinas sėdėjo šiek tiek atokiau, "šiek tiek salės gale". Ir viskas buvo "trumpai ir maloniai": "Jis pasisveikino, pasveikino, pakėlė taurę už visus. Išgėrėme, tada jis išėjo, o pokylis tęsėsi", - BBC pasakojo Kozlovas.

Kartu su juo prie stalo sėdėjo Maskvos srities gubernatorius Andrejus Vorobjovas. Pareigūnas ir kiti aukščiausi pareigūnai, sprendžiant iš jų ankstesnės darbotvarkės, nebuvo karantine. Galbūt todėl prezidentas laikėsi atokiai.

Ankstesniais metais Putinas po parado Kremliuje asmeniškai viešai pasveikindavo veteranus ir pakeldavo tostą. Prasidėjus pandemijai ši tradicija nutrūko; balandžio pabaigoje Kremliaus spaudos tarnyba agentūrai "RIA Novosti" pranešė, kad priėmimas nebus rengiamas.

Vyriausybės viešųjų pirkimų svetainėje skelbiama, kad priėmimas V. Putino vardu vis dar planuojamas gegužės 9 d.

Gegužės 5 d. UDP užsakė 500 kvietimų blankų, 450 knygų su koncerto meniu ir programa bei 70 lentelių ant stalų.

Pagal prezidento "sanitarinės ir epidemiologinės gerovės" standartus prieš šį renginį, skirtą glaudžiam bendravimui su svečiais, taip pat turėjo būti paskelbtas karantinas.

Nuo karantino iki "švarios zonos"

Archyvų nuotr.

Putiną supantys žmonės ne tik sėdi karantine, bet ir atlieka įvairius tyrimus. Šiuos laboratorinius tyrimus "sanitariniais ir epidemiologiniais" tikslais taip pat perka Prezidento administracija.

Kai kuriose sutartyse nurodoma sudėtinga priėmimo procedūra "prieš pradedant darbą "švarioje zonoje". Taisyklės pasirodė 2021 m.

Kad apskritai patektumėte į karantiną, prieš dvi dienas turite atlikti kraujo tyrimą dėl antikūnų prieš koronavirusą. Karantino metu per 12 dienų turėsite atlikti keturis PGR tyrimus, o dvyliktą dieną - dar vieną kraujo antikūnų tyrimą.

Jei asmeniui nebuvo rasta IGM antikūnų, kurie rodytų, kad jis serga šia liga, po 14 dienų izoliacijos jam buvo leista patekti į švariąją zoną, t. y. prie prezidento.

Vėliau į sutartį buvo įtraukta nuostata, kad karantine esančių asmenų biomasė gali būti paimta kitiems tyrimams. Tai įvyko po to, kai Putinas buvo paskiepytas.

Nuo pandemijos pradžios prezidento administracija ir jos struktūros nurodė Kremliaus klinikoms Maskvoje ištirti darbuotojus ir kitus asmenis, taip pat ir pagal "karantino" sutartis, už maždaug 200 mln. rublių.

Nuo 2021 m. buvo ištirta apie 1 500 žmonių - kai kuriems buvo paimti tepinėliai ne tik dėl koronaviruso, bet ir dėl SARS, gripo ir auksinio stafilokoko, taip pat paimtas kraujas biomarkeriams nustatyti.

Jie taip pat ėmė išmatas, bet ne dėl koronaviruso, o dėl helmintų kiaušinėlių.

2022 m. vasarį televizijos kanalas "Baza", remdamasis neįvardytais šaltiniais, pranešė, kad prezidentui artimiems pareigūnams tokie testai atliekami "kelis kartus per savaitę".

Tuo pat metu, pavyzdžiui, Kremliaus maisto fabriko, kuris maitina ne prezidentą ir dirba ne Kremliuje, o prezidento administracijos pastatuose Staraja aikštėje Maskvoje, Valstybės Dūmoje, Federacijos Taryboje, Vyriausybės rūmuose ir Aukščiausiajame Teisme, darbuotojams pakako tik PGR tyrimų.

Daugiausia pinigų bandymams išleido UDP "Rossiya Flight Detachment", kurio įgulos skraido su Putinu, - 125 mln. rublių.

Nuo 2021 m. birželio mėn. pilotai ir stiuardesės pradėjo atlikti ne tik PGR, bet ir visų rūšių COVID-19 testus.

Kiekvieną mėnesį jiems buvo atliekama iki 2 000 skubių PGR tyrimų ir iki 600 antikūnų tyrimų. Taip pat pusšimtis kraujo tyrimų, kuriais nustatomi biomarkeriai, ir 100-200 išmatų tyrimų koronavirusui nustatyti.

Ta pati schema veikia ir dabar.

Vien 2022 m. gegužę skraidymo būrys sumokėjo už 1376 tepinėlius ir 98 išmatų mėginius koronavirusui nustatyti, taip pat 447 kraujo tyrimus antikūnams nustatyti ir 32 kraujo tyrimus biomarkeriams nustatyti.

Tuo tarpu jie ir toliau masiškai karantinuojami sanatorijose netoli Maskvos ir kitur.

"Išmatų tyrimas dėl koronaviruso nėra medicininis aspektas. Tai bandymas pakartoti įprastinį testą, kad būtų užtikrintas pasitikėjimas, nes bet koks tepinėlis gali būti neinformatyvus", - BBC sakė Rusijos infekcinių ligų gydytojas, gydęs kovidų sukeltus pacientus raudonojoje zonoje.

Jis prašė neskelbti jo pavardės, nes nėra įgaliotas komentuoti šios temos. Jis nežino nė vieno koronaviruso perdavimo per išmatas atvejo, tai teigia ir kiti ekspertai.

Pasak to paties BBC pašnekovo, tyrimai dėl kitų infekcijų ir drastiškas kontaktų sumažinimas kartais taikomi sunkiems pacientams, pavyzdžiui, prieš onkohematologinę operaciją, siekiant atmesti bet kokį šalutinį poveikį.

Tačiau tokios priemonės yra ribotos trukmės, jos netrunka metų metus ir paprastai asmuo negyvena steriliomis sąlygomis. "Ne visi pareigūnų veiksmai yra pagrįsti mokslo požiūriu, daugelis nori įtikti savo vadovams, parodyti, kad viską apgalvojo", - sako gydytojas.

"Telegram" kanalas "Baza" rašė, kad daugelis Kremliaus darbuotojų priversti beveik visus metus praleisti karantine, o kai kurie prezidento administracijos ir FSO darbuotojai 2021 m. "sėdėjo" vienviečiuose kambariuose daugiau nei 150 dienų - dėl to darbuotojai pradėjo turėti problemų su savo šeimomis.

Sutartys dėl tokių asmenų apgyvendinimo karantino sąlygomis paprastai yra įslaptintos. Tačiau viešųjų pirkimų vaizdas yra panašus į pilotų viešųjų pirkimų vaizdą.

Jų karantinas dešimtyje Kremliaus sanatorijų prie prezidentų rezidencijų Maskvos srityje, Sočyje ir Valdajuje nuo pandemijos pradžios 2020 m. jau kainavo daugiau kaip 1,2 mlrd. rublių, o visos sutartys artėja prie 2 mlrd. rublių. Kai kurios iš šių sanatorijų buvo visiškai paverstos observatorijomis ir uždarytos poilsiautojams.

Tačiau vien tik 2020 m. jos iš UDP gavo subsidijų pagal kovos su kainų mažinimu priemones, kurių bendra suma siekė apie 1,7 mlrd. rublių. 2021 m. valdžios institucijos įslaptino naujų subsidijų registrą.

Užbėgti Putinui už akių

Archyvų nuotr.

2021 m. kovo mėn. Putinas pirmą kartą buvo paskiepytas nuo koronaviruso, pranešė jo spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas. Daugelis abejojo skiepijimu: jis nebuvo rodomas per televiziją, o vakcina net nebuvo įvardyta. Tik vėliau paaiškėjo, kad tai buvo "Sputnik".

Sprendžiant iš valstybinių pirkimų, po skiepų V. Putinas pradėjo aktyviai keliauti po šalį - į šventes, forumus ir iš rezidencijos į rezidenciją, kur priimdavo kitų valstybių vadovus.

Tačiau skiepai karantino nesustabdė: prieš kiekvieną susitikimą karantine sėdėjo darbuotojai, kurie, matyt, rengė susitikimus ir artimai bendravo su V. Putinu, taip pat medicinos personalas, BBC išsiaiškino remdamasi valstybinių pirkimų duomenimis.

Medicininė misija į Valdajaus miestą

"Netoli senojo rusų miesto Valdajaus, pusiasalyje, apsuptame tyriausio Užino ežero, stūkso miškinga kalva, nuo seno liaudiškai vadinama "Mergelių kalnu".

Ši vieta garsėja savo grožiu ir artumu senoviniam Iverskio vienuolynui ir Prezidento reikalų departamento sveikatingumo komplekso vieta", - taip savo interneto svetainėje reklamuojasi Novgorodo srities Valdajaus poilsio centras.

Svetainėje nutylima, kad netoliese yra Vladimiro Putino rezidencija. Tačiau ji įspėja norinčius pailsėti po "Mergelių kalnu": "Mieli svečiai, informuojame, kad nuo 2020 m. lapkričio 6 d. Valdajaus poilsio namai bus uždaryti svečiams neribotam laikui.

Nuo pat pandemijos pradžios Prezidento administracijos Centrinė klinikinė ligoninė, kurioje gydosi Vladimiras Putinas, atsiuntė ten savo medicinos personalą. Iš ligoninės apmokėtų sąskaitų matyti, kad joje beveik visada būna nuo vieno iki keturių gydytojų, kuriems nuomojami kambariai ir atskiri nameliai privačiuose poilsio namuose.

Gydytojai lydi Putiną į Valdajų nuo 2020 m. Per metus ligoninė šešis kartus išsiuntė nuo vieno iki keturių savo darbuotojų (dažniausiai jie keliavo po du) į 10-15 dienų trukmės komandiruotes. Jie apsistojo atskiruose nameliuose už tą pačią kainą - 5500 rublių per dieną. Per metus ligoninė jų apgyvendinimui išleido 847 000 rublių.

2021 m. kelionės tapo dažnesnės - gydytojai atvykdavo nuo vienos iki 26 dienų. Ligoninė jiems 18 kartų išnuomojo kotedžus už 1,193 mln. rublių.

2022 m. gydytojai jau mažiausiai devynis kartus lankėsi pas V. Putiną Valdajuje: nuo sausio 1 d. iki balandžio 15 d. ten kasdien būdavo po vieną ar du Kremliaus ligoninės darbuotojus.

Ilgiausia vienos medicininės kelionės trukmė - 34 dienos. Iki šiol ligoninė už kotedžų Valdajuje nuomą iki balandžio vidurio sumokėjo 841 tūkst. rublių.

Balandžio mėn. leidinys "Project" (Rusijos valdžia jį uždraudė) paskelbė tyrimą, kuriame teigiama, kad V. Putinas dėl to turi rimtų sveikatos problemų. Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas tai paneigė.

"Project*" paskelbė tyrimą apie Vladimiro Putino sveikatą

"Projektas", remdamasis valstybinių pirkimų duomenimis, atskleidė, kad nuo 2016 iki 2020 m. V. Putiną daug kartų į Sočį, kur yra viena iš prezidento rezidencijų, lydėjo gydytojų komanda. Dažniausiai su juo skrido du otolaringologai ir chirurgas - skydliaukės vėžio specialistas.

Kremliaus gydytojų viešnagė Sočyje vis dar tęsiasi - neseniai buvo pasirašyta nauja sutartis dėl jų viešnagės sanatorijoje "Rus".

BBC išsiaiškino, kad pandemijos ir karinių 2022 m. metu sostinės CCB medikai Maskvoje pradėjo sėdėti karantine - taip pat prieš svarbius renginius ir retus Vladimiro Putino viešus pasirodymus.

Pavyzdžiui, prieš pat Rusijos puolimą Ukrainoje, vasario mėn., CCB sumokėjo už 20 kambarių savo darbuotojams Maskvos viešbutyje "Arbat" (pavaldžiame prezidento administracijos viešbučiui "President").

Vasario 2 d. į viešbutį persikėlė 20 Maskvos medikų.

Šešiolika iš jų ten išbuvo 15 dienų, trys - dviem dienomis trumpiau, o vienas - savaitę.

Kartais ligoninė į keturių žvaigždučių viešbutį "President Hotel" 2, 9 ir 14 dienų perkeldavo tik vieną gydytoją. Kuo šis specialistas skyrėsi nuo kitų kolegų, nežinoma, jo pavardė paslėpta viešųjų pirkimų svetainėje paskelbtuose dokumentuose.

Iš viso nuo 2020 m. gydytojų apgyvendinimui šiuose dviejuose viešbučiuose ligoninė išleido apie 17 mln. rublių.

Pagal sutarčių sąlygas CCB savo darbuotojams dažniausiai teikė koronaviruso tyrimus ir tris kartus per dieną maitinimą. Gali būti, kad medikai buvo vežami į darbą ir iš darbo, o viešbutis jiems tarnavo kaip observatorija.

Forumų taikinimo procedūros

Net pandemijos metu Putinas retai praleidžia vieną viešą renginį - įvairius forumus. Jam tai galimybė pateikti savo požiūrį verslui ir investuotojams.

Pavyzdžiui, 2022 m. Sankt Peterburge vykusiame tarptautiniame ekonomikos forume jis Rusijos verslininkams ir retiems užsienio svečiams išsamiai kalbėjo apie tai, kaip sankcijos ir Europos bei JAV valdžios institucijų sprendimai įstūmė Vakarų pasaulį į sunkią krizę.

Dar gerokai prieš pandemiją V. Putiną į visus forumus lydėjo gydytojų komandos, įskaitant infekcinių ligų specialistus ir įvairių sričių specialistus, išsiaiškino BBC, remdamasi vyriausybės viešųjų pirkimų duomenimis.

Ypač svarbus yra Vladivostoke vykstantis Rytų ekonomikos forumas. Medikai keliauja per visą šalį į Vladivostoką, atvyksta likus savaitei iki V. Putino atvykimo ir išvyksta jam grįžus į Maskvą.

2021 m. rugsėjo 1 d. V. Putinas atvyko į Vladivostoką, surengė darbinius susitikimus, o rugsėjo 3 d. dalyvavo plenarinėje WEF sesijoje Tolimųjų Rytų universiteto miestelyje Rusų saloje.

Likus savaitei iki prezidento atvykimo gydytojai apsistojo viešbučio "Astoria" numeriuose Vladivostoke (606 000 rublių) ir universiteto viešbutyje Rusų saloje (45 000 rublių), kur vyksta forumas.

2019 m. Rusų saloje per WEF gyveno vadovo pavaduotojas gydytojas Borisas Goršeninas (matyt, kaip grupės administratorius) ir dar septyni medikai (315,5 tūkst. rublių).

V. Putiną į Arkties forumą lydėjo galingos CKB specialistų komandos. 2017 m. jis vyko Archangelske. Kovo 30 d. ten kalbėjo prezidentas.

Kovo 27-31 d. Šiaurės Arkties universiteto bendrabutyje gyveno kardiologas Sergejus Vanijevas, prezidento administracijos vyriausiasis infektologas Georgijus Sapronovas (tada dar nebuvo pandemijos), neurologas profesorius Vladimiras Šmyrevas ir otolaringologė bei foniatrė Natalija Čuchujeva, balso sutrikimų gydymo ir gerklų bei kitų LOR organų patologijų diagnozavimo specialistė.

Komandoje taip pat buvo du bendrosios praktikos gydytojai Jurijus Lukinas ir Vladimiras Špinčevskis, vyresnioji slaugytoja Irina Arsejeva, CCB skubios pagalbos skyriaus paramedikas Olegas Aliošinas ir keletas kitų medikų.

2019 m. balandžio mėn. Sankt Peterburge įvyko Arkties forumas.

Borisas Goršeninas ten atvyko likus savaitei iki V. Putino atvykimo į Sankt Peterburgą.

Likus dviem dienoms iki prezidento vizito prie jo prisijungė neurologijos centro vadovas Sergejus Archipovas, ta pati gydytoja otolaringologė foniatrė Natalija Čuchujeva, infekcinių ligų specialistas Andrejus Deviatkinas, prezidento administracijos vyriausioji pulmonologė Svetlana Evdokimova, vyriausiasis kardiologas Nikita Lomakinas ir dar vienas ligoninės darbuotojas.

Po dviejų mėnesių V. Putinas grįžo į Sankt Peterburgą ir birželio 7 d. pasakė kalbą. Birželio 3-9 d. Borisas Goršeninas vėl budėjo Sankt Peterburge. Už jo viešbučio kambarį sumokėta 369,9 tūkst. rublių.

Viešųjų pirkimų interneto svetainėje nėra atvirų duomenų apie viešbučių nuomą jo pavaldiniams.

Tačiau Sankt Peterburge esantys prezidento gydytojai galėtų naudotis V. Putino rezidencijos - Konstantinovskio rūmų - infrastruktūra. Be to, Sankt Peterburgas turi savo Kremliaus gydytojus - jie dirba Prezidento administracijos Konsultaciniame ir diagnostikos centre.

2017 m. birželio 1-3 d. prezidentas lankėsi Sankt Peterburge.

Nuo gegužės 31 d. iki birželio 3 d. mieste dirbo tas pats terapeutas Vladimiras Špinčevskis, greitosios pagalbos gydytojas Konstantinas Poslušajevas ir dvi slaugytojos.

Viešbutis kainavo 33 tūkst. rublių.

Palyginę šiuos duomenis, galime daryti išvadą, kad V. Putino medikų komandos kartais budėdavo prezidento gyvenamosiose vietose "pagal protokolą", o kai kurių vizitų metu rimtai baiminosi dėl V. Putino sveikatos ir sustiprino savo personalą.

Duomenų apie tai, kokie gydytojai dirbo šių metų birželio mėn., dar nėra: Prezidento valdymo direktorato komandiruotų darbuotojų nuomos sutartys skelbiamos atgaline data.

Izraelio TLV medicinos centro gydytojas Michaelas Fremdermanas, kurio BBC paprašė įvertinti Rusijos prezidento sveikatos priemones, sakė, kad, pavyzdžiui, Izraelyje karantino priemonės taikomos visiems piliečiams, įskaitant ministrą pirmininką, o per rinkimus, kurie šiuo metu vyksta didėjant koronaviruso paplitimui, visi politikai ėjo pas žmones.

Jis teigė, kad vyriausybės vadovą lydi medicinos specialistai, kuriais jis pasitiki, tačiau tai daroma tik tolimų užsienio kelionių metu.

Dr. Balonovo teigimu, sustiprintos saugumo priemonės gali būti taikomos pacientams, kurių imunitetas yra sumažėjęs, pavyzdžiui, dėl chemoterapijos.

Tačiau ir šiuo atveju karantinas ir daugybė tyrimų yra akivaizdžiai perteklinė priemonė. Be to, V. Putinas vaizdo įraše nesudaro stipriai nusilpusio imuniteto žmogaus įspūdžio, sako gydytojas.

Michailas Fremdermanas pateikė keletą hipotezių apie "Kremliaus karantiną. Jis mano, kad tai gali būti tik biudžeto pinigų švaistymas ir jo pavaldinių uolumo rezultatas.

Gydytojas sako, kad yra ir kita galimybė: "Labiau ar mažiau tikėtina, kad tai susiję su Putino fobijomis, pavyzdžiui, biologinių ginklų baime.

Jis kalbėjo apie JAV biologines laboratorijas Ukrainoje.

O informaciją apie tai, kad reikia atlikti tam tikrus tyrimus ar taikyti karantiną, greičiausiai gausite iš jam atneštų aplankų".

Archyvų nuotr.

Šaltinis: BBC

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder