Ryga

Latvija paskelbė apie beveik 4 000 rusų deportaciją

(5)

Latvijoje gyvenantys Rusijos piliečiai, neišlaikę kalbos egzamino ir nepateikę prašymo išduoti vizą, kitą savaitę pradės gauti pranešimus, kad per tris mėnesius turi išvykti iš Latvijos.

Pasak Latvijos pilietybės ir migracijos departamento atstovės Mairos Rožės, kurią cituoja "Delfi", iš viso tokių asmenų yra apie 3600.

Jiems suteiktas 90 dienų laikotarpis išvykti iš šalies.

Rožė taip pat pažymėjo, kad kai kurie žmonės tikėjosi Konstitucinio Teismo sprendimo ir buvo įsitikinę, kad jiems nereikia skubėti.

"Jiems buvo pasakyta: sėdėkite ramiai, viskas bus sutvarkyta. Jie, žinoma, prarado leidimą gyventi šalyje.

Šie žmonės galės bandyti gauti leidimą be atsipalaidavimo - kaip ir bet kuris kitas Rusijos pilietis, ne seniai gyvenantis Latvijoje", - pridūrė Rožė.

Rugsėjo pradžioje Latvijoje gyvenantys Rusijos piliečiai turėjo įrodyti, kad moka latvių kalbą. Šią savaitę Latvijos Saeima nusprendė pratęsti terminą ir suteikti dvejų metų pereinamąjį laikotarpį tiems, kurie bandė laikyti kalbos egzaminą.

Iš 25 000 Rusijos piliečių, kuriems taikomos naujosios taisyklės, 14 000 jau pateikė prašymus dėl nuolatinio gyventojo Latvijoje statuso.

Dar 1 000 pateikė prašymus išduoti leidimus laikinai gyventi šalyje, nes nežinojo apie pratęstą egzamino terminą. 6 700 žmonių pateikė prašymus perlaikyti egzaminą.

Anksčiau Latvijos Saeima pritarė Imigracijos įstatymo pataisoms, kuriomis Rusijos piliečiams, neišlaikiusiems kalbos egzamino, suteikiamas dvejų metų lengvatinis laikotarpis.

Tokie asmenys galės gauti leidimą laikinai gyventi dvejus metus ir šiuo laikotarpiu jiems toliau bus taikomos socialinės garantijos.

Rusijos piliečiai, sulaukę 75 metų, atleidžiami nuo egzamino laikymo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder