Pavyzdžiui, įtartini asmenys gali būti nešvarūs, dėvėti nesuderintus karinius arba sportinius drabužius ir būti trumpai kariškai apsikirpę.
Be to, tokie asmenys gali turėti nestandartinę įrangą – pirmosios pagalbos rinkinius, žemėlapius ir radijo ryšio priemones, blogai žinoti vietovę ir užduoti keistus klausimus.
Kai kurie iš potencialių šnipų gali stovyklauti atokiose vietovėse, nerodydami susidomėjimo gamta, taip pat užsibūti šalia karinių ar kritinės infrastruktūros objektų, pažymėjo Latvijos žvalgyba.
Taip pat buvo pabrėžta, kad Rusijos pasiuntiniai gali bandyti kurstyti riaušes, nukreiptas prieš esamą valdžią. MIDD paragino Latvijos piliečius, pastebėję įtartinus asmenis, nesiimti savarankiškų veiksmų, o iš karto kreiptis į policiją arba kariuomenę ir pranešti apie šnipus.
Anksčiau Latvijos vidaus reikalų ministras Rihards Kozlovskis paragino ES šalis nutraukti Šengeno vizų išdavimą rusams, nes jų vizitai gali kelti grėsmę sąjungos vidaus saugumui.
Jis priminė, kad Latvija nustojo išduoti Šengeno vizas ir uždraudė įvažiuoti Rusijos piliečiams be būtinosios būtinybės po karo Ukrainoje pradžios.
Tokias pačias priemones priėmė Lietuva, Estija, Lenkija, Čekija ir Suomija.
Tuo tarpu, pagal Europos Komisijos duomenis, 2024 m. ES šalys išdavė rusams daugiau nei 565 tūkst. Šengeno vizų, tai yra 5,7 % visų vizų.
Atsižvelgdamos į tai, Latvijos valdžios institucijos nusprendė įpareigoti Rusijos ir Baltarusijos piliečius pranešti apie atvykimą į respubliką iš Šengeno erdvės šalių.
Informaciją apie kelionės tikslą, numatomą buvimo trukmę ir vietą būtina pateikti likus 48 valandoms iki atvykimo.
Be to, rusai ir baltarusiai, norintys atvykti į Latviją, turės nurodyti savo užimtumo sritį, giminaičius, einančius renkamus pareigas, duomenis apie karinę tarnybą ar valstybės tarnybą.
Bauda už šių reikalavimų pažeidimą gali siekti iki 2 tūkst. eurų.

Šaltinis: THE MOSCOW TIMES
Rašyti komentarą