Rusijos užsienio reikalų ministras S. Lavrovas šią savaitę lankysis Šiaurės Korėjoje

Lavrovas: Ukraina kelia grėsmę Rusijai

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas Maskvoje susitikęs su kolega iš Egipto Samihu Zhukriu kalbėjo apie vis didėjantį pavojų Ukrainoje, kurį kelia NATO valstybių ginklai.

Rusijos ginkluotosios pajėgos Ukrainoje daro viską, kad Vakarų planai šioje šalyje neišdegtų, saki jis antradienį. S. Lavrovas kritikavo diskusijas dėl vis didesnio kiekio ir sunkesnės ginkluotės Ukrainai. „Imamės būtinų priemonių, kad neleistume Ukrainai tapti dar didesne grėsme mūsų saugumui“, – pažymėjo S. Lavrovas.

Rusijos diplomatijos vadovas taip pat patvirtino, kad S. Zhukris perdavė JAV valstybės sekretoriaus Antony‘io Blinkeno žinutę dėl Ukrainos. Tačiau esą nebūta pasiūlymų, o tik reikalavimai palikti šalį ir nutraukti karinius veiksmus. „Rusija pasirengusi išklausyti kiekvieno rimto pasiūlymo, kaip sureguliuoti dabartinę situaciją, atsižvelgiant į visą jos kontekstą“, – kalbėjo S. Lavrovas. Tačiau, anot jo, visai neseniai NATO vadovas Jensas Stoltenbergas pasakė, kas svarbu Vakarams. Tai esą Rusijos pralaimėjimas.

„Čia visiškai aišku, kad kalbama visai ne apie Ukrainą“, – teigė S. Lavrovas. Jis kaltino JAV naudojantis Ukraina, kad įtvirtintų vyravimą pasaulyje. „Kyjivo režimas, kuris neturi jokio savarankiškumo, vykdo suvereno valią: Jungtinių Valstijų ir visų likusių Vakarų, kuriuos Vašingtonas pavertė savo pavaldiniais“, – kalbėjo ministras. Rusija pastaruoju metu ne kartą teigė, kad Ukrainoje kariauja su visu Vakarų pasauliu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder