Lenkai išsiuntė kvietimus į karines pratybas: kas nutiko (1)

Lenkijoje vyrai pradėjo gauti šaukimus į karines pratybas 2023 metams. Vieno tokio iškvietimo istorija plačiai nuskambėjo Lenkijos žiniasklaidoje. Apie tai rašo Wiadomosci, cituodamas vieno lenko istoriją.

Skambučio sulaukęs vyras pažymi, kad jis yra eilinis civilis ir vienintelis jo kontaktas su kariuomene buvo karinė komisija.

Seradžo gyventojas teigia gavęs šaukimą iš karinės registracijos ir įdarbinimo tarnybos, kuriame pranešama, kad jis turi dalyvauti karinėse pratybose, kurios prasidės 2023 m. kovo 27 d.

Jos truks 33 dienas.

Lenkas stebisi situacija ir sako, kad yra civilis, niekada anksčiau nebuvo susijęs su kariuomene ir nenorėjo joje tarnauti, o vienintelis kartas, kai jis ėjo karinę tarnybą, buvo, kai jam buvo 18 metų.

"Vietoje buvo keli paaiškinimai, pagrindinis iš jų buvo tas, kad paskyrimai galimi dėl naujojo Krašto apsaugos įstatymo, jie yra privalomi ir nuo jų galima atleisti tik dėl D/E kategorijos ar kitų medicininių kontraindikacijų.

Man taip pat buvo pasakyta, kad pratybos baigiasi karine priesaika", - teigia jis.

Centrinė kariuomenės verbavimo tarnyba pakomentavo situaciją ir teigė, kad aprašytas vyrų atvejis atitinka Ministrų tarybos nutarimo projektą dėl asmenų, kurie 2023 m. galės tarnauti rezerve, skaičiaus nustatymo vykdant pratybas.

Jų teigimu, nuo 2022 m. į mokymus pakviestų asmenų skaičius nepakito.

"Ši byla atitinka Tėvynės gynimo įstatymą.

Kiekvienas vyras, įgijęs karinę kvalifikaciją, eina į pasyvųjį rezervą.

Skambutis į karo prievolės tarnybą yra duomenų patikslinimas.

Tada tik antrasis etapas - sprendimas dėl paskyrimo", - paaiškino pulkininko leitenanto Justino Baliko atstovė spaudai ir pridūrė:

"Tokiems vyrams, kaip minėtasis ponas iš Seradzės, bus suteiktas bazinis mokymas, kuris baigsis priesaika, o pasibaigus mokymui bus paskirta mobilizacinė užduotis."

Komunikate patikslinama, kad į karines pratybas iš pasyviojo rezervo bus kviečiami asmenys, kurie "turi nusistovėjusį ryšį su karine tarnyba, neatlieka jokios kitos rūšies karinės tarnybos ir nėra sulaukę 55 metų amžiaus".

Kariuomenė paaiškino, kad skirdami šiuos asmenis į mokymus, "mes naudojamės potencialu žmonių, kurie turi pageidaujamą, Lenkijos kariuomenės poreikiams naudingą kvalifikaciją ir kurie nėra baigę karinių mokymų".

Pažymima, kad 2023 m. kvietimai į karines pratybas daugiausia bus susiję su asmenimis, komandiruotais vykdyti mobilizacines užduotis.

Taip pat buvo paaiškinta, kad karinės pratybos gali būti: vienadienės, trumpalaikės - nepertraukiamai trunkančios iki 30 dienų; ilgalaikės - nepertraukiamai trunkančios iki 90 dienų; rotacinės - iš viso trunkančios iki 30 dienų ir rengiamos su pertraukomis.

Anksčiau pranešta, kad Lenkijoje tikrinamos slėptuvės nuo bombų ir kuriama speciali programėlė, kurioje prireikus galima rasti artimiausią slėptuvę.

Lenkija teigia, kad ji turėtų būti pasirengusi įvairiems scenarijams.

Tuo tarpu Lenkijos gynybos ministerija karo su jos dalyvavimu tikimybę pavadino itin didele.

Gynybos ministerijos vadovas pabrėžė, kad Lenkijos užsienio ir gynybos politika turi būti nukreipta į santykių su bendraminčiais visame pasaulyje stiprinimą.

Savo ruožtu Vidaus reikalų ministerijos ir administracijos vadovas bei Lenkijos specialiųjų tarnybų koordinatorius Mariuszas Kaminskis įspėjo, kad "Rusija ir Baltarusija gali pradėti hibridinį karą su Lenkija.

Organizatorių nuotr.

Lenkiją pasiekė sunkioji ginkluotė iš Pietų Korėjos / Ekrano nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder