Lenkija paragino „demilitarizuoti" Kaliningradą - vietos valdžia sureagavo

Buvęs Lenkijos gynybos viceministras, karininkas ir publicistas Romualdas Šeremetjevas pasisakė už Rusijos Kaliningrado "demilitarizavimą", jei Švedija ir Suomija įstotų į NATO.

Tai jis sakė neseniai duodamas interviu Lenkijos interneto svetainei DoRzeczy.pl.

Jis sakė, kad įstojus naujoms narėms į NATO, Kaliningradas Aljansui būtų "didelė problema".

Buvęs Lenkijos gynybos ministro pavaduotojas taip pat pasiūlė suteikti Rusijos miestui naują pavadinimą, nesusijusį su Kalininu.

"Turėtume paprašyti kaliningradiečių liautis miestą vadinti nusikaltėlio Kalinino vardu, kuriam tenka bendra atsakomybė už Katynės žudynes.

Antra, regionas turi būti demilitarizuotas, nes negali būti taip, kad NATO sėdi su parako statine tarp kojų. Tai tikriausiai suprantama", - sakė buvęs Lenkijos pareigūnas.

Jis taip pat prognozavo, kad į NATO įstojus dviem naujoms narėms, Lenkijos pozicijos rytiniame flange bus daug stipresnės nei iki šiol.

Po kelių dienų į tai reagavo Kaliningrado pareigūnai.

Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas savo komentare propagandiniam šaltiniui URA.RU kalbėjo dabartiniam Rusijos režimui būdingu stiliumi.

"Ar jums tai rūpi? Mums tai nerūpi. Absoliučiai... Vyksta kova dėl pagrindinio rusofobo statuso, siekiant užimti vietą [valdžios] partijoje", - sakė jis.

Organizatorių nuotr.

NATO plėtra: kas žinoma

Dieną prieš tai Švedija, po Suomijos, oficialiai nusprendė pateikti paraišką dėl narystės NATO.

Žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad dar prieš kelis mėnesius švedams ir suomiams įstojimas į NATO buvo tolima perspektyva, tačiau Rusijos agresija Ukrainoje paskatino abi šalis iš naujo apsvarstyti savo saugumo poreikius. 

Švedijos ir Suomijos stojimui į NATO trukdė Turkijos nenoras remti aljanso plėtrą ir atviri Rusijos grasinimai abiem šalims karine intervencija, jei jos nuspręstų prisijungti.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder