Lenkija priėmė iš Pietų Korėjos pirmuosius iš šimtų kovinių tankų ir haubicų (2)

Lenkija priėmė iš Pietų Korėjos pirmuosius iš šimtų kovinių tankų ir haubicų. Dešimt tankų K2 ir 24 savaeigės haubicos K9 buvo iškrautos Gdynės uostamiestyje, dalyvaujant Lenkijos prezidentui Andrzejui Dudai ir gynybos ministrui Mariuszui Blaszczakui.

Per ceremoniją kalbėjęs A. Duda atkreipė dėmesį į ginklų pristatymo greitį. Jis sakė, kad pavasarį buvo priimtas Tėvynės gynimo įstatymas, o jau vasarą pasirašyta sutartis dėl karinės technikos įsigijimo. „Vyksta Lenkijos kariuomenės modernizavimo ir stiprinimo procesas – ne tik per viešuosius pirkimus, bet, visų pirma, iš Pietų Korėjos tiekiant Lenkijos armijai tankus K2 ir haubicas K9“, – sakė A. Duda.

Pirmieji 10 tankų, ką tik atvykusių į šalį, netrukus pasieks karinius dalinius (...) juos naudos Lenkijos ginkluotosios pajėgos, sakė prezidentas ir pridūrė, kad spartus techninės įrangos pristatymas būtinas atsižvelgiant į tai, kas vyksta Ukrainoje.

„Ištisus mėnesius nuo vasario 24-osios, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, aiškiai pamatėme vieną dalyką – tik moderniais, veiksmingais ginklais apsiginklavusio kario didvyriškumas gali sustabdyti Rusijos imperines ambicijas ir Rusijos žiaurumą“, – sakė A. Duda.

„Kariuomenė turi turėti šią įrangą, kad užkirstų kelią agresijai, sustabdytų priešą, – tęsė A. Duda. – Šiandien ši, Lenkijos kariuomenei itin moderni, ginkluotė, skirta lenkų kariams, tapo įvykusiu faktu, Lenkijos ginkluotųjų pajėgų turimos technikos dalimi“.

Per ceremoniją kalbėjęs M. Blaszczakas sakė: "Mes norime taikos, todėl ruošiamės karui. Ne tik didiname Lenkijos armiją, bet ir stipriname ją, aprūpindami modernia ginkluote. Ir tankai K2, ir haubicos K9 yra vieni iš moderniausių ginklų. Jie suteikia Lenkijos armijai įrankius veiksmingai atgrasyti agresorę“.

Liepos mėnesį Lenkija pasirašė sutartį su „Hyundai Rotem“ įsigyti iš viso 1000 tankų K2 ir Lenkijai pritaikytų K2PL tipo tankų, taip pat pagalbinių transporto priemonių, mokymo ir logistikos paketą, atsarginę amuniciją ir techninę pagalbą.

Preliminari sutartis taip pat sudaryta su „Hanwa Defense“ dėl 672 savaeigių haubicų K9A1 ir Lenkijai pritaikytų K9PL tipo haubicų, ji taip pat apima pagalbinių transporto priemonių įsigijimą, mokymus ir logistiką, amuniciją ir techninę pagalbą.

Rugpjūčio pabaigoje pasirašyta vykdomoji sutartis dėl 180 tankų K2 pristatymo 2022–2025 m. ir 212 savaeigių patrankų-haubicų K9 pristatymo 2022–2026 metais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder