Europa pavargo nuo sankcijų Rusijai

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis: Europa pavargo nuo sankcijų Rusijai

Europos Sąjunga pavargo nuo sankcijų Rusijos Federacijai už invaziją į Ukrainą, - sakė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis. Tačiau, nepaisant to, artimiausiomis savaitėmis gali būti priimtas naujas apribojimų paketas. Premjero atstovas sakė, kad antirusiškų sankcijų klausimas turėtų grįžti į darbotvarkę per du mėnesius. 

"Tiesą sakant, šiandien yra daug mažesnis apetitas, daug mažesnis apetitas tolesnėms sankcijoms", - sakė M. Morawieckis.

Lenkija stengiasi, kad jos sąjungininkai būtų pasirengę padėti Ukrainai kovoti su okupantu. 

"Materialinis nuovargis jau akivaizdus. Todėl Lenkijai svarbu įtikinti mūsų partnerius, kad tai, kas vyksta Ukrainoje, yra visiškai nepriimtina, kad mes, Europa, gyvename svarbiu istoriniu momentu ir turime atitinkamai reaguoti.

Turiu atsargų optimizmą, kad mums pavyks įtikinti savo partnerius kitais pagalbos paketais", - sakė M. Morawieckis.

Lenkija taip pat aktyviai dirba siekdama panaikinti spragas, kurios dabar leidžia Rusijos Federacijai apeiti tam tikrus apribojimus. 

"Man taip pat kelia susirūpinimą tai, kad jau esami apribojimai labai dažnai apeinami. Be 11-ojo sankcijų paketo, taip pat turime kalbėti apie esamų paketų stiprinimą.

Kai kalbuosi su diplomatais Briuselyje, sankcijų apėjimas yra tarsi surogatinė tema kitiems paketams", - sakė Lenkijos premjeras.

Sankcijos Rusijai

Europos Sąjunga paskelbė naują sankcijų Rusijai paketą. Jame daugiausia dėmesio bus skiriama jau nustatytų ribojamųjų priemonių apėjimui.

Taip pat tikimasi sumažinti anksčiau nustatytas "kainų lubas" Rusijos naftai. Kol kas nežinoma, kada toks sprendimas bus priimtas.

Pažymima, kad įvestos sankcijos ne tik mažina Rusijos finansinį pajėgumą, bet ir neleidžia jai aktyviai gaminti naujų ginklų.

Ši problema iškilo todėl, kad dauguma sudėtingų komponentų yra importuojami. Visų pirma Rusija buvo priversta smarkiai sumažinti raketų gamybą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder