Maksimo Galkino brolis kaltinamas dėl turto iššvaistymo Gynybos ministerijoje: namuose atlikta krata

Teisėsaugos pareigūnai atliko kratas Dmitrijaus Galkino namuose Rubliovkoje ir jo įmonės, kuri, be kita ko, užsiima BPC permontavimu, biure. Per kratas buvo konfiskuotos skaitmeninės laikmenos ir kita įranga.

SPARK duomenimis, pilnas komiko brolio vardo ir pavardės atitikmuo - Galkinas Dmitrijus Aleksandrovičius - yra įtrauktas į UAB "VPK", kuri gamina kovines transporto priemones, ginklus ir šaudmenis, taip pat specialios paskirties transporto priemones, valdybos narių sąrašą.

Tarnybos duomenimis, ši bendrovė yra Arzamaso mašinų gamyklos (AMZ), gaminančios karines kovines mašinas, sunkvežimius ir specialiosios paskirties transporto priemones, vadovaujanti organizacija.

Taip pat SPARK duomenų bazėje Dmitrijus Galkinas yra įtrauktas į buvusių kelių kitų įmonių, įskaitant UAB "Centum-Media", kuri vykdė veiklą radijo transliavimo srityje, vadovų ir bendrasavininkų sąrašą, rašo RBC.

Gegužės 23 d. Maskvos karinis teismas dviem mėnesiams suėmė generolą leitenantą Vadimą Šamariną, Rusijos ginkluotųjų pajėgų Vyriausiosios komunikacijos valdybos vadovą ir Generalinio štabo viršininko pavaduotoją, įtariamą 36 mln. rublių kyšio paėmimu. 

Prieš tai buvo sulaikytas Gynybos ministerijos Vyriausiojo personalo departamento vadovas Jurijus Kuznecovas, įtariamas 30,5 mln. rublių kyšio priėmimu.

Balandžio pabaigoje, prieš pat Sergejaus Šoigu atsistatydinimą iš gynybos ministro pareigų, pagal tą patį straipsnį buvo sulaikytas gynybos viceministras Timūras Ivanovas ir uždarytas į kardomąjį kalinimą.

Jis buvo kaltinamas gavęs 1,185 mlrd. rublių kyšį.

Be to, buvo suimtas generolas Ivanas Popovas, buvęs Pietų karinės apygardos 58-osios armijos vadas (jis kaltinamas sukčiavimu), o Gynybos ministerijos valstybinių pirkimų departamento vadovui Vladimirui Verteleckiui skirtas namų areštas. 

Du Rusijos vyriausybės pareigūnai, du Kremliui artimi pašnekovai ir Gynybos ministerijai artimas šaltinis laikraščiui "The Moscow Times" teigė, kad precedento neturinti aukšto rango Rusijos generolų suėmimo kampanija vyksta Kremliui pritarus.

Pagrindinė jos pradžios priežastis - specialiųjų tarnybų noras apkaltinti kariuomenę dėl nesėkmių Ukrainoje ir įgyti milžiniškų karinio departamento biudžetų kontrolę. 

112 duomenimis, Dmytrijus Galkinas anksčiau tarnavo saugumo tarnybose.

2022 m. bendrovė LLC "VPK", kurios direktorių valdybos narys jis yra įtrauktas į sąrašą, sudarė 300 valstybinių sutarčių su saugumo pajėgomis ir kariuomene už bendrą 18 mlrd. rublių sumą, rodo valstybinių pirkimų duomenų bazė.

Maksimas Galkinas kartu su žmona, dainininke Ala Pugačiova, ir vaikais išvyko iš Rusijos prasidėjus karui Ukrainoje.

Dabar jie gyvena Izraelyje.

Atlikėjas ne kartą pasmerkė Rusijos invaziją, taip pat sakė, kad dalį savo koncertų honorarų siunčia padėti Ukrainos pabėgėliams.

Rusijoje komikas buvo pripažintas "užsienio agentu".

Praėjusių metų pabaigoje Dūmos deputatas Andrejus Lugovojus, kuris 2006 m. su Vladimiro Putino ir Nikolajaus Patruševo pritarimu nunuodijo buvusį FSB karininką Aleksandrą Litvinenką, paprašė generalinio prokuroro Igorio Krasnovo iškelti Maksimui Galkinui baudžiamąją bylą dėl paramos Ukrainai. 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder