Mateuszas Morawieckis: arba Ukraina nugalės, arba pralaimės visa Europa (2)

Rusijos sukeltame kare gali būti tik vienas rezultatas: arba Ukraina nugalės, arba pralaimės visa Europa. Tai šeštadienį Kyjive pareiškė Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis.

Lenkijos vyriausybės vadovas Kyjive susitiko su kitų dviejų Liublino trikampio šalių – Ukrainos ir Lietuvos – premjerais Denysu Šmyhaliu ir Ingrida Šimonyte.  

„Europa pernelyg vėlai pastebėjo Rusijos keliamą grėsmę, todėl šiandien negalime delsti teikti Ukrainai pagalbą. Šis karas baigsis, kai bus atgautas kiekvienas namas, kiekviena mokykla, kiekviena ligoninė ir kiekvienas kelias“, - pabrėžė M. Morawieckis.

Premjeras patikino, jog Lenkija tarptautinėje arenoje yra Ukrainos pusėje, kadangi jo šalis yra laisvės pusėje. „Lenkija, ir, esu įsitikinęs, Lietuva rems Ukrainą tol, kol to reikės“, - sakė jis.

Lenkijos vyriausybės vadovas priminė, kad lapkričio 26-oji Ukrainoje yra Didžiojo bado ir politinių represijų aukų atminimo diena.

„Susitinkame per Rusijos komunistinio režimo dirbtinai sukelto bado 90-ąsias metines. Šiandien pasauliui vėl gresia badas, kurį Rusija nori sukelti Afrikoje ir Azijoje“, - pažymėjo M. Morawieckis.

Lapkričio 26 d. Ukrainoje ir visame pasaulyje vyksta memorialiniai renginiai, skirti Didžiojo Ukrainos badmečio 90-osioms metinėms.

Praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje sovietų valdžios dirbtinai sukelto bado aukomis tapo milijonai ukrainiečių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder