Medvedevas: galimas Putino areštas užsienyje prilygtų karo paskelbimui

Medvedevas: galimas Putino areštas užsienyje prilygtų karo paskelbimui

Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad Vladimiro Putino sulaikymas užsienyje pagal Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) išduotą arešto orderį prilygtų karo paskelbimui jo šaliai.

„Įsivaizduokime – žinoma, kad tai situacija, kuri niekada neįvyks, tačiau įsivaizduokime, kad taip iš tikrųjų atsitinka. Pareigas einantis branduolinės valstybės prezidentas, pavyzdžiui, atvyksta į Vokietiją ir yra sulaikomas.

Kas tai? Karo paskelbimas Rusijos Federacijai“, – sakė D. Medvedevas ketvirtadienį paskelbtame interviu valstybinei naujienų agentūrai TASS.

TBT dėl karo nusikaltimų Ukrainoje praėjusią savaitę išdavė V. Putino arešto orderį. Tačiau Rusija, taip pat Kinija, nepripažįsta Tarptautinio Baudžiamojo Teismo jurisdikcijos.

Komentuodamas Vokietijos teisingumo ministro Marco Buschmanno žodžius, kad Berlynas turės įgyvendinti teismo sprendimą ir sulaikyti Rusijos prezidentą, jei jis atvyks į Vokietijos teritoriją, D. Medvedevas teigė: „Ar jis apskritai suvokia, kad tai būtų Casus Belli, karo paskelbimas?

O gal jis pamiršo atlikti savo namų užduotis?“ Bet kokiu atveju TBT sprendimas esą neigiamai atsilieps santykiams su Vakarais, kurie jau dabar yra blogesni nei Šaltojo karo pradžioje.

D. Medvedavas pabrėžė, kad Ukraina yra Rusijos dalis. Jo šalis esą negali leisti, jog Ukraina taptų NATO nare, kad tada galėtų pradėti operaciją prieš Rusiją.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder