Jachta

Milijardieriaus Usmanovo šeima, nepaisydama sankcijų, į Rusiją įvežė 4 mln. dolerių vertės jachtą

(3)

Milijardieriaus Ališerio Usmanovo, "USM Holding" įkūrėjo, giminaičiams skirta "Zoe" jachta, kurios vertė - apie 4 mln. dolerių, į Rusiją įvežta kontrabanda, sužinojo "The Insider".

Didžiojoje Britanijoje pagamintas "Sunseeker Predator" modelio laivas į Sočį pateko per Turkiją. Muitinės dokumentai rodo, kad tai įvyko vasario pabaigoje.

Jachtos gavėjas buvo prieš kelis mėnesius įsteigta įmonė "Aves Trade". Jos įkūrėjas yra Olegas Garay. Jis taip pat dirba "Gradproekt" ir "Rodina Stroygruppe", bendrovių, priklausančių Antonui (Natanui) Vineriui, Usmanovo patėviui, generaliniu direktoriumi.

O. Garajaus pajamos - 400 000 rublių per mėnesį - neleidžia jam nusipirkti tokios brangios jachtos.

Tyrėjai mano, kad laivas buvo importuotas buvusiai Usmanovo žmonai - meninės gimnastikos trenerei Irinai Viner.

Natanas yra jos sūnus, o jachta galėjo būti pavadinta jo dukters Zojos garbei.

Zojos charakteristikos ir pagaminimo metai sutampa su jachta Irina VU, kuri buvo pavogta iš uosto Kroatijoje, nepaisant arešto dėl sankcijų Usmanovui.

Dingusio laivo, vėliau rasto Turkijos Didimo uoste, savininkė buvo "Leraux Yachts Limited" iš Kaimanų salų. Ta pati bendrovė buvo oficiali jachtos "Zoja" siuntėja.

Nathanas Wieneris turi Izraelio ir Vokietijos pilietybę, o 2023 m. balandžio mėn. jam ir kelioms jo bendrovėms buvo taikomos JAV sankcijos.

Pats Usmanovas yra įtrauktas į JAV, ES, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Kanados, Japonijos, Australijos ir Naujosios Zelandijos juoduosius sąrašus.

Apribojimai milijardieriui buvo įvesti po to, kai Rusija įvykdė plataus masto invaziją į Ukrainą.

Vykdydamos Europos sankcijas, Vokietijos valdžios institucijos areštavo jo sesers Gulbahor Ismailovos jachtą "Dilbar", kurios vertė - apie 600 mln. dolerių.

Usmanovas patenka į turtingiausių Rusijos žmonių dešimtuką, jo turtas siekia 13,4 mlrd. dolerių.

2022 m. jis ir Wiener oficialiai nutraukė santuoką po 30 bendro gyvenimo metų.

Ar jų skyrybos buvo tikros, ar fiktyvios, nėra žinoma. 

Anksčiau buvo pranešta, kad nepaisant sankcijų, į Rusiją buvo įvežtas naujas verslo lėktuvas "Airbus A320neo", kurio vertė viršija 110 mln. dolerių.

Lėktuvas iš Omano sostinės Maskato į Maskvos Vnukovo oro uostą atskrido birželio 17 d. naktį.

Naujoji lėktuvo savininkė ir operatorė yra Rusijos bendrovė "North-West Air Company", kuri specializuojasi VIP skrydžių srityje.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder