Mirė buvęs Kinijos vadovas Dziang Dzeminis

Trečiadienį, sulaukęs 96 metų, mirė buvęs Kinijos vadovas Dziang Dzeminis, vadovavęs šaliai permainų laikotarpiu – nuo devintojo dešimtmečio pabaigos iki naujojo tūkstantmečio, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Dziang Dzeminis atėjo į valdžią po susidorojimo Tiananmenio aikštėje ir vadovavo daugiausiai gyventojų turinčiai pasaulio valstybei siekdamas paversti ją pasaulio galybe.

„Dziang Dzeminis mirė dėl leukemijos ir daugybinio organų nepakankamumo Šanchajuje 2022 metų lapkričio 30 dieną 12.13 val., sulaukęs 96 metų“, – pranešė „Xinhua“.

Kai 1989 metais Dziang Dzeminis lyderio poste pakeitė Den Siaopiną, Kinija tebebuvo ankstyvojoje ekonominės modernizacijos stadijoje.

O kai 2003 metais jis pasitraukė iš prezidento pareigų, Kinija buvo Pasaulio prekybos organizacijos nare, Pekinas buvo užsitikrinęs 2008 metų Olimpines žaidynes, o šalis – gerokai priartėjusi prie supervalstybės statuso.

Analitikai teigia, kad Dziangas ir jo „Šanchajaus gaujos“ frakcija darė įtaką komunistinei politikai dar ilgai po to, kai jis paliko aukščiausią postą.

Jį pergyveno žmona Vang Yeping ir du sūnūs.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder