Nestandartinės kelių eismo taisyklės svetur

Niekam ne paslaptis, kad daugelyje šalių iki šiol galioja pasenusios ir labai keistos taisyklės, panašesnės į anekdotą, o ne į oficialų įstatymą. Bet kai kurių nestandartinių vairavimo taisyklių žinojimas gali praversti tiems, kas vyksta keliauti po svečias šalis.

Daugeliui pažįstama situacija: automobiliui sustojus prie šviesoforo, gretimai stovinčiame automobilyje prie vairo sėdinti moteris dažosi lūpas. Meksikoje su tuo nesitaikstoma -vairuojančioms moterims ten draudžiama dažytis. Tiesa, nebuvo pamiršti ir vyrai: vairuojantiems meksikiečiams draudžiama skustis.

Tailande yra draudžiama vairuoti automobilį apnuoginus viršutinę kūno dalį. Baudos dydis - apie 10 dolerių.

Kosta Rikoje draudžiama automobilyje garsiai klausytis muzikos važiuojant pro mokyklą, ligoninę arba bažnyčią, taip pat sustojus aikštelėje.

Kipras. Jeigu nenorite sumokėti maždaug 30 eurų baudos, vairuodami automobilį Kipre nieku gyvu nepaleiskite vairo iš rankų.

Net jeigu vairuotojo judesiai visiškai nesusiję su agresyvumu kitų eismo dalyvių adresu, galite būti nubausti tiesiog už mostagavimą rankomis vairuojant. Be to, vairuotojams Kipre yra draudžiama prie vairo gerti - net paprastą vandenį.

Japonija. Jeigu neatsargiai pervažiuosite balą ir aptėkšite praeivį, bauda, kurią būsite priversti sumokėti, sieks 60 dolerių. Bet palyginti su baudomis už vairavimą būnant neblaiviam, ši suma yra menkas niekas: girtas vairuotojas Japonijoje bus nubaustas mažiausiai 9000 dolerių bauda, o kiekvienas jo keleivis privalės sumokėti bent po 3000 dolerių.

Vietnamas. Už vairavimą be vietos valdžios išduoto vairuotojo pažymėjimo Vietname galima sėsti į kalėjimą iki 3 metų.

Vairuotojui Pietų Afrikoje gali būti išrašyta 500 dolerių dydžio bauda, jeigu jis nepraleis piemens, genančio gyvulius.

Pretekstu skirti baudą Dž.Britanijoje gali tapti net obuolys ar sumuštinis, jeigu jį valgysite vairuodami. Toks užkandžiavimas gali atsieiti mažiausiai 60 svarų.

Danijoje draudžiama vairuoti, ne tik iš anksto nepatikrinus mašinos techninės būklės (žibintai, stabdžiai), bet ir nepasižiūrėjus, ar po automobiliu nėra vaikų. Vairuotojas privalo žvilgtelėti po mašina ir įsitikinti, kad ten nieko nėra.

Be to, garsiausio pasakininko tėvynėje iki šiol galioja įstatymas, pagal kurį vairuotojas turi sustoti šalikelėje, jeigu jo automobilis išgąsdins vežimą traukiantį arklį.

Jeigu gyvulys ims labai nervintis, vairuotojas turi apdengti mašiną specialiu apdangalu, kurį būtina vežiotis. Toks pat įstatymas galioja ir JAV Pensilvanijos valstijoje, tik dar išsamesnis: jeigu apdangalas nepadeda, vairuotojas turi išardyti mašiną ir ją nuo arklio paslėpti krūmuose.

Vokietijoje draudžiama sustoti automagistralėse (autobanuose) net pritrūkus benzino.

Tačiau daugiausia keistų įstatymų, aišku, yra užsilikusių JAV. Ypač šia prasme pasižymi Kalifornija. Čia draudžiama automobiliu įvažiuoti į baseiną, plauti transporto priemonę naudotais apatiniais ir garaže laikyti dar ką nors be automobilio.

O jeigu kokia nors žvaigždė sumanys ūkininkauti ir pradės auginti avis, ji turi žinoti, kad pagal įstatymą draudžiama Holivudo bulvaru ginti daugiau kaip 20 avių.

Tenesio valstijoje draudžiama iš automobilio šaudyti bet kokius laukinius gyvūnus, išskyrus banginius. Įdomu, kur turi būti automobilis, kad pro jo langą būtų galima stebėti banginius?

Taip pat Tenesyje galioja gražiąją žmonijos pusę nepaprastai įžeidžiantis įstatymas: jeigu moteris sės prie vairo ir pajudės iš vietos, pirma automobilio būtinai turi eiti arba bėgti vyras ir mojuodamas vėliava įspėti pėsčiuosius ir kitus vairuotojus apie pavojų.

Ir kur žiūri Amerikos feministės?! Bet ir tai dar ne viskas, kuo stebina Tenesis: čia taip pat leidžiama maistui naudoti viską, ką pilietis numušė važiuodamas automobiliu.

Arkanzase draudžiama po 21 val. signalizuoti prie užkandinių. Taip valdžia pasirūpino jų lankytojais, kurie po sočios vakarienės nusprendė pamiegoti tiesiog maitinimo įstaigoje.

Alabamoje draudžiama vairuoti basomis. Toks draudimas atsirado dėl tragiško įvykio: vairuotojas, suvažinėjęs žmogų, teisinosi tuo, kad negalėjo nuspausti stabdžių pedalo, nes jis buvo pernelyg įkaitęs. Be to, Alabamoje draudžiama vairuoti užrištomis akimis.

Indianoje pasirūpinta piliečiais, važinėjančiais viešuoju transportu. Ten draudžiama lipti į autobusą tiems, kas mažiau kaip prieš 4 valandas valgė česnakų.

Dėl teisybės reikia pasakyti, kad beveik visų aukščiau išvardintų amerikietiškų įstatymų, aišku, nesilaikoma, bet jų atšaukti kažkodėl niekas neskuba.

Bet baisiausias įstatymas neabejotinai galioja Kinijoje: girto vairuotojo laukia ne vien bauda ir vairuotojo pažymėjimo praradimas. Viskas gerokai rimčiau - girtiems vairuotojams Kinijoje gali būti skiriama mirties bausmė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder