Norvegija sugriežtins sienos su Rusija kontrolę

Norvegija sugriežtins sienos su Rusija kontrolę ir yra pasirengusi ją visiškai uždaryti per trumpą laiką.

Tai pranešė portalas „High North News“, remdamasis Norvegijos teisingumo ir visuomenės saugumo ministre Emilie Enger Mehl.

Pasak žinybos vadovės, 198 km ilgio Norvegijos ir Rusijos sieną patruliuoja ir kontroliuoja gynybos įgula Sior Varangeryje. Nuo šiol pasieniečiams padės policijos sraigtasparnis su jutikliais.

"Policija kontroliuoja Sturskugo praleidimo punktą. Dabar jos buvimas bus sustiprintas ir pasienio zonoje už jo ribų. Policijos sraigtasparnis yra naudinga priemonė stebėti pasienio zoną iš Norvegijos pusės", – pareiškė ministrė.

Ji pridūrė, jog sienos kontrolė griežtinama Rusijai paskelbus mobilizaciją, nuo kurios rusai masiškai bėga į užsienį.  

Rugsėjo 29 d. Suomija uždarė savo sieną su turistinėmis vizomis vykstantiems Rusijos piliečiams. Anot E. Enger Mehl, Norvegijos vyriausybė pasirengusi pasekti kaimynės pavyzdžiu.

„Prireikus sieną uždarysime greitai, o pokyčiai gali įvykti netrukus. Palyginti su Suomija į Norvegiją atvyksta mažai rusų, čia situacija kitokia. Sturskugas yra vienintelis mūsų praleidimo punktas pasienyje su Rusiją. Dėl įvykių raidos pasienyje palaikome glaudų dialogą su Norvegijos policija ir muitine, visi atvykstantieji yra kruopščiai tikrinami“, – pridūrė pareigūnė.

Norvegijos valdžia dar gegužės mėnesį sugriežtino turistinių vizų išdavimo Rusijos piliečiams tvarką, kai padaugėjo rusų prašymų suteikti jiems prieglobstį šalyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder