Pagrindiniais Ukrainos nacionalizuoto turto Kryme savininkais tapo Putino draugai

(1)

Rusijos prezidento Vladimiro Putino draugai tapo pagrindiniais Ukrainos nacionalizuoto turto Kryme savininkais, išsiaiškino „The Moscow Times".

Po pusiasalio aneksijos dalis to, kas buvo atimta, buvo pateikta privatizuoti.

2014-2022 m. Kryme įvyko 967 konkursai, kuriuose buvo parduota turto už daugiau nei 27 mlrd. rublių (bendra pradinė vertė).

Savininkams nebuvo išmokėta jokia kompensacija.

Jų bandymai iškelti bylą Rusijoje baigėsi be rezultatų.

Pirkėjų lyderiu tapo artimas Rusijos prezidento draugas Jurijus Kovalčiukas.

Su juo susijusios struktūros įsigijo nekilnojamojo turto už 8,2 mlrd. rublių.

Kovalčiukas labiausiai domėjosi vyno daryklomis, įskaitant garsiąsias Novy Svet ir Massandra gamyklas.

Jis juos gavo beveik už dyką - Krymo valdžia "Massandrą" aukcione pardavė tik už 5,3 mlrd. rublių, nors vien vynuogynų vertė siekė milijardus dolerių. 

Be gamybinių patalpų, Kovalčiukas gavo 10 000 hektarų žemės ir didžiausią pasaulyje vyno kolekciją, kuri pateko į Gineso rekordų knygą.

Už 1,5 mlrd. rublių buvo nupirkta putojančio vyno gamykla "Novyj Svet". 42 mln. rublių išleista bendrovei "Krym-Vino".

Be to, su Kovalčiuku susijusios struktūros nusipirko valstybinį namą "Hlicinia", esantį už 60 žingsnių nuo jūros, kuriame mėgdavo ilsėtis Sovietų Sąjungos generalinis sekretorius Leonidas Brežnevas.

Nekilnojamasis turtas kartu su 26 hektarų žemės sklypu kainavo 1,2 mlrd. rublių.

Be to, Kovalčiukas kontroliavo pensioną "Delfinas" (76 mln. rublių), Simferopolio oro uostą ir Sevastopolio oro uostą "Belbek".

Antrąją vietą naujųjų Krymo savininkų reitinge užėmė kitas V. Putino draugas Arkadijus Rotenbergas, kurio struktūros įsigijo turto už 3,7 mlrd. rublių.

Jis pirmenybę teikė turizmo objektams, aukcionuose gavęs didžiausius sanatorijų kompleksus: "Dulber" (0,7 mlrd. rublių), "Perlas" (0,5 mlrd. rublių), "Ai-Petri" (0,4 mlrd. rublių), "Miskhor" (0,4 mlrd. rublių) ir "Fortuna" (0,2 mlrd. rublių).

Aukcioną laimėjo Infrastruktūros projektų valdymo bendrovė (UCIP).

Vienintelis jos konkurentas buvo Sevastopolio bendrovė "Sarych", taip pat susijusi su Rotenbergais.

Visi objektai buvo parduoti už pradinę kainą.

Praėjus porai metų po konkurso Arkadijus Rotenbergas pripažino, kad sanatorijos priklauso jam, ir pažadėjo investuoti apie 15 mlrd. rublių į jų atstatymą.

Be to, UKIP nusipirko bendrovę "Krymtelecom" (0,5 mlrd. rublių).

Greičiausiai ją domino ne tiek operatoriaus verslas, kiek 105 tūkst. kvadratinių metrų ploto patalpos ir 22 hektarai žemės.

Privatizavimo metu kitai Krymo valstybinei įmonei "Krymtechnologies", kuri taip pat atiteko Rotenbergui artimam subjektui, priklausė 20 hektarų žemės ir 78 tūkst. kvadratinių metrų patalpų.

Tarp dešimties buvusio Ukrainos valstybinio turto pirkėjų taip pat buvo "Gazprom", V. Putino draugo Vladimiro Kruglovo partneris, vienas iš karo rėmėjų Konstantinas Malofejevas, buvęs prezidento pasiuntinys Krymo federalinėje apygardoje Olegas Belavencevas ir Tatarstano profesinių sąjungų federacija.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder