Prasideda nauji žvaigždžių karai? Vašingtonas skiria 30 mlrd. dolerių kovai su Kinija ir Rusija kosmose

(1)

Pentagonas ruošiasi galimiems konfliktams kosmose, nes Kinija ir Rusija kuria ir dislokuoja raketas ir lazerinius ginklus, galinčius išvesti iš rikiuotės palydovus ir sutrikdyti karinių ir civilinių ryšių sistemų darbą, rašo "The Wall Street Journal".

Administracija pasiūlė 30 mlrd. dolerių metinį kosmoso pajėgų biudžetą - beveik 4 mlrd. dolerių didesnį nei praėjusių metų biudžetas ir didžiausią (15 proc. padidėjimą) iš visų kariuomenės šakų.

Į biudžetą pirmą kartą įtrauktos išlaidos treniruokliams ir kitai įrangai, su kuria "gvardiečiai", kaip vadinami kosmoso pajėgų nariai, treniruosis kovoti.

WSJ pažymi, kad tai svarbi pasirengimo galimam konfliktui dalis: mūšiai kosmose iš esmės skiriasi nuo mūšių Žemėje.

Pavyzdžiui, fizinės ir mechaninės objektų, skriejančių didesniu nei 27 000 kilometrų per valandą greičiu, valdymo ypatybės suteikia užpuolikui pranašumą.

Be to, neįmanoma nepastebėtam priartėti prie priešo, greitai pakeisti orbitą ar kryptį.

Kosmose negalima iškasti lapės duobės", - sakė Marty Whelanas, tyrimų organizacijos "Aerospace Corp."

Gynybos sistemų grupės vyresnysis viceprezidentas, anksčiau Pentagonui ir žvalgybos agentūroms atlikęs strateginę kosmoso sistemų analizę. - Jei sulaikymo politika neveikia, negalima laukti, kol atsitiks kas nors blogo. Turime paruošti visą infrastruktūrą".

Kosmoso pajėgos nuo Karinių oro pajėgų buvo atskirtos 2019 m.

Pagrindinis jų tikslas - planuoti, vykdyti ir ginti JAV interesus kosmose, užtikrinti, kad veiktų visos kosmoso tarnybos ir tarnybos, ir analizuoti galimas grėsmes.

JAV nuomone, Kinijos keliamos grėsmės yra įvairios: nuo antžeminių raketų ar lazerių panaudojimo siekiant išjungti JAV palydovus iki radijo trukdžių kūrimo ir kibernetinių atakų.

Kita vertus, Rusija grasino atakuoti JAV ir jos sąjungininkių komercinius palydovus per savo karą su Ukraina, jei jie bus naudojami padėti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.

Tokiu atveju "kvazivalstybinė infrastruktūra galėtų būti teisėtas atsakomojo smūgio taikinys", - spalį JT sakė Užsienio reikalų ministerijos Neplatinimo ir ginklų kontrolės departamento vadovo pavaduotojas Konstantinas Voroncovas.

2021 m. lapkritį Rusija išbandė palydovų perėmimo raketą, kuri pataikė į seną Rusijos palydovą.

2020 m. liepos mėn. Sergejus Surovikinas, tuometinis Rusijos oro ir kosmoso pajėgų vadas, paskelbė, kad palydovus ir hipergarsinius ginklus artimoje erdvėje gali numušti naujoji priešlėktuvinės gynybos sistema S-500 "Prometheus".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder