Wagner kariai

Prigožinas: „Wagner“ grupuotėje yra ir suomių, ir buvęs JAV generolas

Rusijos samdinių grupuotės „Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas penktadienį pareiškė, kad šiai grupuotei dirba buvęs JAV jūrų pėstininkų generolas.

Atsakydamas į Suomijos laikraščio „Helsingin Sanomat“ prašymą pakomentuoti situaciją, J. Prigožinas sakė: „Wagner“ grupuotei dirba nedaug Suomijos piliečių, apie 20 žmonių. Tačiau dėl suprantamų priežasčių negaliu pateikti tikslios informacijos apie juos“.

„Apie suomius mūšio lauke esu labai geros nuomonės. Jie kaunasi britų batalione („Wagner“ grupuotės sudėtyje), kuriam vadovauja JAV pilietis, buvęs jūrų pėstininkų korpuso generolas“, – sakė J. Prigožinas, kurį citavo jo įmonės „Concord“ spaudos tarnyba.

J. Prigožinui, dėl Kremliaus maitinimo sutarčių vadinamam „Putino virėju“, yra įvestos ES ir JAV sankcijos.

Rugsėjį jis pirmą kartą atskleidė, kad 2014 metais įkūrė privačią karinę bendrovę „Wagner“ kovoms Ukrainoje, ir pripažino, kad ji veikia Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose bei Lotynų Amerikoje.

Jau daugelį metų „Wagner“ grupuotė buvo įtariama atliekanti tam tikrą vaidmenį įgyvendinant Kremliaus ambicijas užsienyje, įskaitant Ukrainą, kur „Wagner“ kovotojai buvo Maskvos vasario invazijos priešakyje.

Šį mėnesį „Wagner“ atidarė būstinę antrajame pagal dydį Rusijos mieste Sankt Peterburge.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder