Putinui paskelbus dalinę mobilizaciją, smarkiai išaugo skrydžių iš Maskvos paklausa ir bilietų kainos

Rusijos kelionių agentūrų interneto svetainėse trečiadienį smarkiai išaugo skrydžių į tas šalis, kur rusams nereikia vizų, paklausa, prezidentui Vladimirui Putinui paskelbus apie Rusijos piliečių "dalinę mobilizaciją", kad būtų sustiprintos jo išsekusios pajėgos Ukrainoje, - paskelbė CNN.

Skrydžių pardavimo svetainėse Rusijoje nurodoma, kad visi tiesioginiai skrydžiai į šalis, į kurias nereikia Rusijos vizų, yra parduoti bent iki penktadienio.

Bilietų platintojų svetainėse skelbiama, kad tiesioginiai skrydžiai iš Maskvos į Stambulą, Jerevaną Armėnijoje ir Baku Azerbaidžane yra užimti.

Remiantis "Google Trends" duomenimis, per pastarąją parą rusų paieškos žodžių "išvykti iš Rusijos" skaičius labai išaugo.

Iš "Google Trends" duomenų taip pat matyti, kad smarkiai padaugėjo rusų, ieškančių "Aviasales" - pagrindinės Rusijos skrydžių pardavimo sistemos.

Per 24 valandas šis skaičius išaugo keturis kartus, o daugiausia paieškų buvo atliekama Maskvoje ir Sankt Peterburge.

Remiantis "Aviasales" bilietų suvestinės duomenimis, penktadienio bilietai į vieną pusę iš Maskvos į Stambulą kainuoja nuo 2 715 JAV dolerių.

Prieš prezidentui V. Putinui paskelbiant mobilizaciją bilietai kainavo apie 350 JAV dolerių.

Rusijos valstybinio oro vežėjo "Aeroflot" interneto svetainėje nurodyta, kad visi ekonominės klasės bilietai į Armėniją parduoti iki rugsėjo 28 d.

"Aeroflot" pareiškime teigiama: "Atsižvelgdami į keleivių ir žiniasklaidos atstovų užklausas, norėtume informuoti, kad "Aeroflot" grupės oro linijų bendrovės dirba įprasta tvarka. Bilietų pardavimui jokių apribojimų nėra".

Skrydžių iš šalies paklausa išaugo po trečiadienio rytą pasakytos V. Putino kalbos, kuria jis grasino eskaluoti savo silpnėjančią invaziją į Ukrainą.

Piliečių "dalinė mobilizacija" reiškia, kad tie, kurie yra rezerve, gali būti pašaukti į kariuomenę, o turintiems karinės patirties bus taikomas šaukimas į kariuomenę, sakė V. Putinas.

Gynybos ministras Sergejus Šoigu trečiadienio rytą per Rusijos televiziją sakė, kad bus pašaukta 300 000 rezervistų. V. Putinas pridūrė, kad atitinkamas įsakas jau pasirašytas ir įsigaliojo.

Spartus skrydžių iš Rusijos paieškų internete pagyvėjimas gali reikšti didėjantį nepasitenkinimą Kremliaus veiksmais Ukrainoje.

Pirmadienį Rusijos popmuzikos legenda Alla Pugačiova buvo naujausia aukšto rango rusė, pareiškusi nepritarimą karui. Ji paragino liautis Rusijos kariams "žūti dėl iliuzinių tikslų, dėl kurių mūsų šalis tampa paribiu".

Nors trečiadienį pasakyta V. Putino kalba turi rimtų pasekmių daliai Rusijos gyventojų, ji taip pat pasiuntė dar vieną įspėjamąjį šūvį Vakarams.

Prezidentas sakė, kad panaudos "visas turimas priemones", ir netgi iškėlė branduolinio ginklo panaudojimo galimybę, jei manys, kad kyla grėsmė Rusijos "teritoriniam vientisumui".

Sidebar placeholder