Rusija

Rusija priėmė naują užsienio politikos strategiją: mėgins panaikinti JAV dominavimą, Vakarai - „egzistencinė“ grėsmė

(12)

Rusija priėmė naują užsienio politikos strategiją, kurioje Vakarai vadinami „egzistencine“ grėsme.

Naujoji strategija būtina dėl „radikalių pokyčių tarptautinėje erdvėje“, penktadienį pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas. Jo užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad tai Maskvos reakcija į „egzistencinio pobūdžio grėsmę mūsų šalies saugumui ir plėtrai, kurią kelia nedraugiškų valstybių veiksmai“.

Rusija „nedraugiškomis“ įvardijo apie 20 šalių.

S. Lavrovas konkrečiai kaltino Jungtines Valstijas, kad jos yra „antirusiškų nuotaikų varomoji jėga“ pasaulyje. Vašingtonas ir jo sąjungininkai esą kariauja „hibridinį karą“ prieš Maskvą.

Naujienų agentūra TASS cituoja dokumentą, kuriame teigiama, kad vienas prioritetų yra kovoti su „rusofobija“, taip pat saugoti rusų kalbą, kultūrą, sportą ir Bažnyčią. Rusija esą nelaiko savęs Vakarų prieše ir tikisi, kad Vakarai supras „konflikto su Maskva beprasmiškumą“. Naujojoje strategijoje, anot TASS, taip pat kalbama apie santykių su „draugiškais globaliais galios centrais“ gerinimą. Čia aiškiai paminėtos Indija ir Kinija. Dokumente taip pat pabrėžiama Afrikos pakilimo svarba.

42 puslapių strategijoje, remiantis TASS, teigiama, kad didžiausia rizika Rusijos saugumui ir taikai, taip pat „teisingam žmonijos vystymuisi apskritai“ yra Vašingtono kursas. Rusija esą mėgins panaikinti JAV dominavimą ir sumažinti jų galimybes piktnaudžiauti savo ekonomine padėtimi.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder