Kinų automobilis

Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FSB) pradėjo pirkti kinų aukščiausios klasės automobilius

Iš Rusijos pasitraukus populiariems Europos ir Japonijos automobilių prekės ženklams, Federalinės saugumo tarnybos darbuotojai nusprendė "persėsti" į kiniškus premium klasės automobilius, rašo "Motor", kurių vertė 5-10 mln. rublių. 

Pasak leidinio, FSB automobilių parke pastebėtas krosoveris "Exeed VX" su Rusijos vėliavos spalvų livrėjomis ir LED šviesos diodų šviesa su mėlynais, baltais ir raudonais specialiais žibintais.

Automobilio kaina prasideda nuo 5,3 mln. rublių.

Exeed VX sedanas skirtas septyniems žmonėms.

Visureigio viduje - trijų zonų klimato kontrolės sistema, panoraminis stogas, projekcinis ekranas, garso sistema su aštuoniais garsiakalbiais, šildomos ir ventiliuojamos sėdynės, šešios oro pagalvės ir kitos aukščiausios klasės automobilių galimybės. 

Prieš tai FSB "garaže" pasirodė dar vieno Kinijos prabangaus prekės ženklo automobiliai.

Kalbėta apie elektromobilį "Hongqi E-HS9", kurio kaina prasideda nuo 9,5 mln. rublių.

Iš atvirų šaltinių pavyko sužinoti, kad automobilis, kuris vadinamas kiniškuoju "Rolls-Royce", yra registruotas FSB Maskvos ir Maskvos srities departamentui.

Hongqi E-HS9 salone gali būti nuo keturių iki septynių sėdimų vietų. Elektromobilyje yra septyni važiavimo režimai, adaptyvi kruizo kontrolė su autopilotu greitkeliui, panoraminis stogas, garso sistema su 16 garsiakalbių, šildomos, vėdinamos ir masažuojančios sėdynės.

Liepą "Hongqi" sedanai buvo pastebėti Federalinės saugumo tarnybos kortežuose, tačiau tai buvo benzininiai automobiliai, kainuojantys nuo 7,5 mln. rublių.

Užsienio svečiams ir Rusijos pareigūnams vežti FSO taip pat naudoja kiniškus "Exeed VX", "Tank 500" ir rusiškus "Aurus Senat".

Apskritai valstybės pareigūnai neskuba persėsti į vietinius automobilius, nepaisant prezidento Vladimiro Putino reikalavimo.

Anksčiau valstybės vadovas nurodė valstybės tarnautojams atsisakyti užsienietiškų automobilių ir taip paremti Rusijos gamintojus.

"Ministerijos, departamentai, reikalų valdybos prašė tęsti pirkimus, akcentuoti užsienietiškus automobilius. Tai atmestina!", - sakė V. Putinas ir pridūrė, kad automobiliai bus "kuklesni nei anksčiau".

Tuo pat metu valdininkai, kurie vis dėlto "pereina" prie vietinių automobilių, renkasi brangiausias markes.

Pavyzdžiui, sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška dabar važinėja daugiau kaip 36 mln. rublių vertės aukščiausios klasės sedanu "Aurus Senat", kuriuo naudojasi ir pats V. Putinas.

Šaltinis: "The Moscow Times"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder