Rusijos regionuose sudaryta daugiau kaip 40 „savanorių“ dalinių karui prieš Ukrainą

Nuo pavasario Rusijos regionuose sudaryta daugiau kaip 40 „savanorių“ dalinių karui prieš Ukrainą. Tai pranešė laikraštis „Kommersant“.

Leidinio žiniomis, tokios formuotės sudarytos mažiausiai 20-yje Rusijos regionų. Kai kuriuose formuojamas vienas dalinys, kituose – po 2-3 ir daugiau. Jie paprastai sudaromi tik iš vieno regiono gyventojų.

„Savanorių“ dalinių nariai pasirašo su Rusijos gynybos ministerija sutartis mažiausiai keliems mėnesiams su galimybe jas pratęsti ir gauna kontraktininkų statusą.

Jiems žadamos algos skiriasi: Omsko srityje siūloma 130 tūkst. rublių, kituose regionuose – per 200 tūkst., o Permės krašte – ne mažiau kaip 300 tūkst. rublių. Be to, kontraktininkams priklauso įvairios išmokos „už sėkmingus karo veiksmus“ ir po 8 tūkst. rublių „už kiekvieną puolimo dieną“.

Informuotas Rusijos valdininkas leidiniui sakė, jog daliniai sudaromi pagal teritorinį principą, kadangi taip patogiau dirbti su „savanoriais“.

Liepos mėnesį pasirodė pranešimų, jog Kremlius davė regionų valdžiai nurodymą surinkti bent po vieną „savanorių“ batalioną, kad nereikėtų skelbti visuotinės mobilizacijos.

Rusijoje taip pat formuojami daliniai iš kalinių. Nuteistiesiems siūloma eiti į karą mainais į pinigus ir amnestiją.

Ukrainos duomenimis, nuo vasario 24 d. iki rugpjūčio 8 d. jau sunaikinta apie 42 340 okupantų rusų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder