Užverbuota agentė

Rusijos spec. tarnybos, bandydamos sužlugdyti karinės įrangos tiekimą Ukrainai, Zaporožėje pasirinko „ne tą“ moterį

(1)

Rusijos FSB darbuotojai, savo nusikalstamiems tikslams Ukrainoje verbuojantys agentus, kartas nuo karto užlipa ant to paties grėblio. To priežastis - Lubiankos statymai ant netinkamų žmonių, - rašo dialog.ua.

Taigi neseniai Zaporožėje buvo sulaikyta bendradarbė, kuiąį „čekistai“ surado internete ir kuri tuo metu jau buvo gerai „apsišvietusi“, informuoja SBU.

Ukrainos kontržvalgybos duomenimis, FSB užverbuota moteris sekė Ukrainos karinių ešelonų, keliaujančių fronto linijos link, grafiką ir apytikslį skaičių.

Ypatingą dėmesį šnipė skyrė riedantiems traukiniams, vežantiems sunkiąją ginkluotę.

Be to, viena iš užduočių, kurias moteriai skyrė rusų vadovai, buvo nustatyti Ukrainos gynybos pajėgų remonto bazių geolokalizaciją netoli geležinkelio stočių.

Moteris apvažiavo teritoriją prie geležinkelio bėgių, kur stebėjo eismą ir fiksavo koordinates, po to gautus duomenis žymeklių pavidalu rodė „Googl“ žemėlapiuose, aprašė objektus ir viską nusiuntė Rusijos specialiosioms tarnyboms.

SBU pareigūnai nustatė FSB agentę pradiniame jos darbo priešui etape.

Faktas tas, kad būdama Zaporožėje ji aktyviai rašė antiukrainietiškus įrašus internete ir skleidė prokremlišką propagandą.

Dėl šios veiklos ją pastebėjo priešo žvalgybos tarnybos darbuotojai ir pasiūlė bendradarbiauti.

Tuo pat metu nei agentė, nei jos FSB vadovai neatsižvelgė į tai, kad ji buvo stebima ne tik Maskvoje.

Ir nors vėlesnis FSB ir Zaporožietės bendravimas vyko per anoniminį pokalbį viename iš kurjerių, tai neišgelbėjo jos nuo nesėkmės.

Kaip matome, Rusijos „čekistai“ statė ant „vatnikių“ skandalingų moterų, aktyviai veikiančių internete, o vėlesnis pastarųjų įsitraukimas į žvalgybinę veiklą, pasirodo, neišvengiamai atsiskleidžia.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder