S. Berlusconis

S. Berlusconis pasitraukė iš Italijos prezidento rinkimų

Buvęs Italijos premjeras Silvio Berlusconis paskelbė pasitraukiantis iš prezidento rinkimų kampanijos, informuoja naujienų agentūra dpa.

Šeštadienį įvyko nuotolinis centro dešiniųjų partijų susirinkimas, kurio metu buvo pranešta, kad S. Berlusconis nedalyvaus prezidento rinkimuose. Politikas susitikime nedalyvavo, o pranešimą perskaitė jo atstovas.

Apie pasitraukimą iš rinkimų paskelbęs S. Berlusconis teigė, kad su COVID-19 pandemija susiduriančiai Italijai reikalinga vienybė, o jis šaliai tarnaus kitais būdais.

Politikas savo rėmėjams taip pat padėkojo žinutėje socialiniame tinkle „Facebook“.

Italijos prezidentą rinks parlamentas ir regionų atstovai, o rinkimų procesas prasidės sausio 24 d.

Praeitą savaitę dešiniųjų partijos „Italijos broliai“ ir „Lyga“ prezidento rinkimuose išreiškė paramą S. Berlusconiui, partijos „Forza Italia“ lyderiui.

Anksčiau S. Berlusconis tikino, kad jis užsitikrins užtektinai balsų, kad taptų prezidentu, t. y. bent 505 iš 1 009 atstovų balsuotų už jį. Tačiau toks pareiškimas vertintas skeptiškai, nes politikos ekspertai pastarosiomis dienomis teigė, kad jam gali pritrūkti iki 100 balsų, kad taptų Italijos prezidentu.

Po to, kai pareiškė apie pasitraukimą iš rinkimų, S. Berlusconis paragino tris dešiniųjų partijas pasiūlyti vieną kandidatą į prezidentus.

Dabartinis premjeras Mario Draghis laikomas rinkimų favoritu, tačiau jis negalėtų užimti abiejų postų vienu metu. Todėl Romoje kelias savaites derėtasi dėl to, ką jo vyriausybė, kurios nariai atstovauja beveik visoms didžiosioms parlamentinėms partijoms, turėtų daryti toliau.

S. Berlusconis ir kitų partijų vadovai ragino M. Draghį likti premjeru, nes daugelis baiminasi, kad nauji valdžios rinkimai sulėtintų reformas tuo metu, kai Italijai siekia įveikti COVID-19 pandemijos pasekmes.

Naujienų agentūra TASS, remdamasi Italijos žiniasklaida, pranešė, kad politikui šiuo metu atliekamas planinis sveikatos patikrinimas vienoje Milano ligoninių.

S. Berlusconis Italijos premjeru buvo keturiose vyriausybėse: 1994-1995 m., 2001-2006 m. ir 2008-2011 m. 2019 m. jis buvo išrinktas į Europos Parlamentą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder