Sakartvelo valdžia ketina atnaujinti diplomatinius santykius su Rusija

Opozicinis Sakartvelo televizijos kanalas „Mtavari“ pranešė, kad valdžios partija „Sakartvelo svajonė“ ketina atnaujinti diplomatinius santykius su Rusija, rašo portalas „eurointegration“.

Sakartvelas nutraukė diplomatinius santykius su Rusija 2008 metų rugsėjo 3 d., pasibaigus Rusijos ir Sakartvelo karui. Dabar visos konsulinės ir kitos diplomatinės paslaugos teikiamos Šveicarijos ambasadose Maskvoje ir Tbilisyje, kur yra specialūs skyriai.

Pasak televizijos kanalo, Sakartvelo valdžia aktyviai bendradarbiauja su Maskva dėl ambasados atidarymo. „Mtavari“ šaltinis teigia, kad jau vyksta ambasados darbuotojų atranka.

Portalas SOVA rašo, kad apie galimą Sakartvelo ambasados ​​atidarymą prabilo išeivijos ir verslo sluoksnių atstovai, kurie palaiko glaudžius ryšius su Kremliaus pareigūnais.

„Sakartvelo svajonės“ vadovybė šią informaciją pavadino nepagrįsta. Pasak jos, apie diplomatinių santykių atkūrimą su šalimi, kuri okupuoja Abchaziją ir Cchinvalio regioną, negali būti ir kalbos, kol Sakartvelo teritorijos nebus visiškai išlaisvintos.

Praėjusių metų gegužės 10 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atšaukė 2019 metais Maskvos iniciatyva įvestą tiesioginio oro susisiekimo su Sakartvelu draudimą, taip pat pasirašė įsaką, kuriuo buvo panaikintas vizų režimas Sakartvelo piliečiams, Rusijos vienašališkai įvestas dar 2000 metais.

Neseniai „Sakartvelo svajonė“ priėmė Rusijos „užsienio agentų“ įstatymo analogą, kuris sukėlė šalyje  masines protesto akcijas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder